Група лекари ги обвинуваат носителите на Ковид одлуките

Над 3.000 лекари и научници потпишаа изјава со која ги обвинуваат носителите на одлуки за КОВИД за „злосторства против човештвото“

„Декларација на доктори“ напишана од меѓународен сојуз на лекари и медицински професионалци ја осудува глобалната стратегија за третманот на КОВИД и ги обвинува креаторите на политики за потенцијални „злосторства против човештвото“, бидејќи ги спречиле лекарите да им понудат третмани за спасување живот на своите пациенти, и ја потиснале отворената научна дискусија.

Во документот се наведува дека препораките за третман „one size fits all“(„една големина одговара на сите“) резултирале со непотребна болест и смрт.

Група лекари и научници се состанаа во Рим, Италија претходно овој месец на тридневен глобален самит за Ковид, за да ја кажат „вистината за истражувањето и лекувањето на Ковид-пандемијата.

Самитот се одржа од 12 до 14 септември: Линк

Сподели ако ти се допаѓа

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

Don`t copy text!