Глуви, слепи и мртви: први бројки за несаканите ефекти од вакцинацијата кај децата

Вакцинацијата против корона не само што им штети на возрасните, туку и на децата.  Гледајќи ги бројките за несакани ефекти, Д-р Џејн Руби рече на шоуто „Стју Петерс“ дека во Соединетите држави, 73 деца на возраст меѓу шест и 17 години станале трајно слепи и 48 деца од иста возрасна група станале трајно глуви.

Покрај тоа, Универзитетот во Калифорнија спроведе студија за проблеми со срцето кај деца од 12 до 17 години. Студијата, која посебно се занимаваше со миокардитис, покажува дека ваквите проблеми главно се јавуваат по втората инјекција.

 

Четири пати поверојатно

Апсолутно ништо не се знае за сериозноста и долгорочната штета, нагласи Руби, која опомена поради несаканите ефекти. Таа додаде дека 14 деца веќе починале откако биле вакцинирани.

Детето има четири пати поголема веројатност да има сериозни проблеми со срцето по вакцинацијата отколку да заврши во болница или да умре од Ковид, додаде водителот Стју Питерс.

Тоа треба да се запре

„Веќе не се работи за здравје“, одговори  д-р. Руби. „Мислам дека сите го знаеме тоа. Ова мора да се спречи. Мораме да најдеме начин да го спречиме тоа да се случи. Родители, разбудете се! “.

Сподели ако ти се допаѓа

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

Don`t copy text!