Глобалниот статус на вакцинацијата Ковид-19 заклучно со 9 мај 2021 година

Заклучно со 9 мај 2021 година, во Израел биле дадени околу 121 доза на вакцинација против Ковид-19 на 100 луѓе, една од највисоките стапки на вакцинација против КОВИД-19 во светот.

Оваа статистика ја покажува стапката на вакцинација КОВИД-19 ширум светот заклучно со 9 мај 2021 година, според земја или територија.

Сподели ако ти се допаѓа

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

Don`t copy text!