Глобалистите очајни - Рекламен одвратен филм за вакцинација на младите

За жал, не постои друг начин да се каже - методите што се користат за да се убедат младите да се "избодат" се болни и очајни. Еве го „симпатичното“ одвратно видео во стилот на Дизни.

 

Преведениот текст на песната:

Ден е за вакцинација!

Денес ја примам Ковид вакцината
И јас се чувствувам одлично
Го чекав овој ден со месеци!
Кога можам да јa добијам вторaтa доза?
И дали ќе боли или не?
Мислам дека ќе бидам добро.
Тоа е само мала игла, нели?
И на луѓето кои не го сакаат тоа
и одбиваат
Ви благодарам - не мора да чекам!
Бидејќи за прв пат по многу долго време
можеби ќе можам да бакнам девојче
Тоа беше толку одамна
Кога ќе ја добијам мојата АстраЗенека
Ќе му раскажам на целиот проклет свет
„Еј, вакциниран сум!
И знам дека глумам лудило
но чекав околу една година
И за прв пат по многу долго време
Нема да живеам во страв

Сподели ако ти се допаѓа

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

Don`t copy text!