Симнете ја нашата Андроид апликација

Германија: 82-годишник почина веднаш по вакцинирањето против корона - на пат кон автомобилот

Германија: 82-годишник почина веднаш по вакцинирањето против корона - на пат кон автомобилот

Во четвртокот вечерта (11 март) 82-годишен маж од Германија  почина на пат од центар за вакцинација во Вирцбург кон неговиот автомобил. Веднаш претходно, тој ја прими првата инјекција за дводелна вакцинација против корона со препаратот од Бионтех/ Фајзер. Како што информираше окружната канцеларија, 82-годишникот страдал од „најсериозни, опасни по живот веќе постоечки болести“.

 

Пациентот инсистирал на вакцинација за повторно да ги види внуците

Човекот, физички ослабен од опасни по живот претходни болести, пред да добие состанок за вакцинација, добил консултација. И покрај ризикот дека можните несакани ефекти од вакцинацијата може да доведе до негова смрт, 82-годишникот инсистирал на вакцинирање.

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

НАЈЧИТАНО

ПОСТ НА ГОДИНАТА