Во Франција реку 100.000 демонстранти протестираа против здравствениот пасош

130 градови низ Франција денес застанаа заедно против здравствениот пасош и присилната вакцинација

 

Бројни демонстранти и пркосат на забраната на префектурата во Тулуз да демонстрираат против здравствениот пасош.

 

 

Француски демонстранти носејќи кукла на Макрон со знак на кој пишува „ecелатер на слободата“ за време на денешните масовни протести против тиранските пасоши за вакцинации.

 

 

Толпи во Стразбур против генерализирање на здравствениот пасош во Франција.

 

 

Демонстрантите и негувателите се ракоплескаат и се поддржуваат едни со други пред болницата во Нарбон.

Сподели ако ти се допаѓа:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

2020 -2021 futv.media