Видео: Повторно протести против мерките на корона во Хаг

Холандската влада неодамна го продолжи контроверзниот ноќен полициски час во пандемијата до 31 март. Во Хаг, луѓето повторно излегоа на улиците во знак на протест против мерките на Корона. Полицијата се обиде да ги запре протестите.

Скоро една недела откако холандската влада го продолжи контроверзниот ноќен полициски час во пандемијата  до 31 март, повторно има протести против мерките за корона  во Хаг.

Три дена пред предвремените парламентарни избори, меѓу другото, луѓето го покажуваат своето незадоволство од забраната за излегување од 21:00 до 4:30 часот наутро, што требаше да заврши на 15 март.

Видео: Русија денес

 

Сподели ако ти се допаѓа
 •  
 • 425
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  425
  Споделби

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

Don`t copy text!