Видео на медицинска сестра која се сомнева во вакцинацијата

Медицинска сестра од Калифорнија праша на состанокот на советот зошто се потребни вакцини кога не се ефективни. Снимката од средбата се прошири на социјалните мрежи

„Зошто треба да ги заштитите заштитените од незаштитените со тоа што ќе ги принудите незаштитените да користат заштита што не ги штити заштитените?“, Праша медицинската сестра на Одборот на доверителите на округот Сан Диего.

Во изминатите неколку месеци, неколку медицински сестри, родители и загрижени граѓани изразија загриженост за барањата за вакцинација.

Пред еден месец, американскиот претседател Џо Бајден ја направи вакцинацијата против корона задолжителна за федералните и здравствените работници. Според новата регулатива, службениците и здравствените работници повеќе не можат да се одлучат за редовни тестови за корона, наместо за вакцинација.

Американскиот одбранбен персонал веќе беше должен да се вакцинира против коронавирусот. Некои локални власти, исто така, воведоа задолжителна вакцинација за наставниците. Покрај тоа, неколку компании ја направија вакцинацијата задолжителна за своите вработени.

Сподели ако ти се допаѓа

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

Don`t copy text!