Симнете ја нашата Андроид апликација

Ватикан е слуга на глобализмот и новиот светски поредок

Ватикан е слуга на глобализмот и новиот светски поредок

20 април 2021 година (LifeSiteNews) - Од 6-8 мај 2021 година, ќе се одржи петтата меѓународна конференција во Ватикан, со наслов Истражување на умот, телото и душата. Обединете се за да спречите и обединете се за да лекувате. Глобална иницијатива за здравствена заштита: Како иновациите и новите системи за испорака го подобруваат здравјето на луѓето.

Домаќин на настанот е Папскиот совет за култура, Фондацијата Кура, Фондацијата „Наука и вера“ и „Матични за живот“.

 

Мајкл Хејнс од LifeSiteNews објави (тука) за темите што треба да се решат и учесниците, вклучувајќи го и озлогласениот Ентони Фаучи, чиј скандалозен судир на интереси не го спречи да го преземе управувањето со пандемијата во Соединетите држави; Челзи Клинтон, следбеник на сатанската црква и строг поборник за абортус; гуруто од Новта Ера Дипак Чопра; Даме Џејн Гудал, екологист и експерт за шимпанза; извршните директори на Фајзер и Модерна; претставници на Биг Тех; и цела низа абортуристи, малтусијци и глобалисти познати на пошироката јавност.

Конференцијата регрутираше пет истакнати новинари како модератори, кои се исклучиво од левичарските медиуми како Си-Ен-Ен, Ем-Ес-Ен-Би-Си, Си-Би-Ес и Форбс.

 

Оваа конференција - заедно со Советот за инклузивен капитализам на Лин Форестер де Ротшилд, Глобалниот договор за образование и меѓурелигиозниот Пантеон што ќе се одржи во јуни во Астана, Казахстан - е многубројна скандалозна потврда за вознемирувачко заминување на сегашниата Хиерархија, а особено нејзините највисоки римски членови, од католичката ортодоксија. Светиот Престол намерно се одрече од натприродната мисија на Црквата, правејќи се себеси слуга на Новиот светски поредок и масонскиот глобализам во антихристичен контра-магистериум.

 

Истите римски дикастири, окупирани од луѓе идеолошки усогласени со Хорхе Марио Бергого и заштитени и промовирани од него, сега продолжуваат неограничени во нивната непомирлива работа за уривање на верата, моралите, црковната дисциплина и монашкиот и религиозен живот, во обид залудно како и без преседан да се трансформира невестата Христова во филантропско здружение поробено на моќните сили.

 

Резултатот е супер-наметнување над вистинската Црква на секта на еретички и расипани модернисти, кои имаат намера да ја легитимираат прељубата, содомијата, абортусот, евтаназијата, идолопоклонството и секоја изопаченост на интелектот и волјата. Вистинската Црква сега е затемнета, негирана и дискредитирана од нејзините пастири, предадена дури и од оној што го зазема највисокиот престол.

 

Превод: Футв Медиа

Повеќе детали на англиски јазик во изворот

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

НАЈЧИТАНО

ПОСТ НА ГОДИНАТА