Симнете ја нашата Андроид апликација

Вакциниран пилот почина за време на летот, авионот принудно слетал

Вакциниран пилот почина за време на летот, авионот принудно слетал

Вакцинираниот пилот за американската авиокомпанија „Делта ер лајнс“ почина за време на летот

Пилотот кажа чудни работи, а потоа почина, рече копилотот. Овој случај е потврден од три различни информатори, рече др. Џејн Руби во шоуто „Стју Петерс“.

Тогаш авионот мораше да направи итно слетување. Пилотот работел од меѓународниот аеродром во Лос Анџелес. Се инјектираше по втор пат неколку дена пред летот.

„Тоа е многу поголемо отколку што мислат луѓето“, рече Руби. Летовите се пренасочуваат бидејќи пилотите имаат болки во градите. Летот исто така беше пренасочен бидејќи вакциниран патник имаше болки во градите и не можеше да дише.

Пилотот од Сиетл е пронајден мртов дома. Му беше дијагностицирана емболија. Две стјуарди на Атланта беа пронајдени мртви неколку дена по втората доза. А стјуардот од Солт Лејк Сити почина по втората вакцинација на Јансен.

Минатиот викенд, Саутвест ер лајнс откажа повеќе од 1.800 летови, нарушувајќи ги плановите за патување на илјадници патници. Според портпаролот на авиокомпанијата, ова се должи на „временските услови“.

Институцијата ФАА соопшти дека откажувањата се предизвикани од големиот недостаток на персонал во Југозападот.

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

НАЈЧИТАНО

ПОСТ НА ГОДИНАТА