Вакциниран пилот почина за време на летот, авионот принудно слетал

Вакцинираниот пилот за американската авиокомпанија „Делта ер лајнс“ почина за време на летот

Пилотот кажа чудни работи, а потоа почина, рече копилотот. Овој случај е потврден од три различни информатори, рече др. Џејн Руби во шоуто „Стју Петерс“.

Тогаш авионот мораше да направи итно слетување. Пилотот работел од меѓународниот аеродром во Лос Анџелес. Се инјектираше по втор пат неколку дена пред летот.

„Тоа е многу поголемо отколку што мислат луѓето“, рече Руби. Летовите се пренасочуваат бидејќи пилотите имаат болки во градите. Летот исто така беше пренасочен бидејќи вакциниран патник имаше болки во градите и не можеше да дише.

Пилотот од Сиетл е пронајден мртов дома. Му беше дијагностицирана емболија. Две стјуарди на Атланта беа пронајдени мртви неколку дена по втората доза. А стјуардот од Солт Лејк Сити почина по втората вакцинација на Јансен.

Минатиот викенд, Саутвест ер лајнс откажа повеќе од 1.800 летови, нарушувајќи ги плановите за патување на илјадници патници. Според портпаролот на авиокомпанијата, ова се должи на „временските услови“.

Институцијата ФАА соопшти дека откажувањата се предизвикани од големиот недостаток на персонал во Југозападот.

Сподели ако ти се допаѓа
 •  
 • 425
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  425
  Споделби

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

Don`t copy text!