Вакцината на Фајзер ја уништи кариерата и животот на американскиот шампион во планински велосипедизам

Вакцината на Фајзер ја уништи кариерата и животот на американскиот шампион во планински велосипедизам

Трикратен национален победник на ендуро и професионален планински велосипедист си ги уништи животот и кариерата со вакцината против Ковид-19 од Фајзер

Кајл Ворнер (29) неодамна зборуваше за тоа како неговото здравје е уништено со вакцинацијата против Ковид. Тој страдаше од перикардитис, синдром на постурална тахикардија и реактивен артритис.

Поради ова, кариерата на Ворнер сега е завршена

Во објава на Инстаграм, Ворнер напиша: „Благодарам на сите што ме поддржаа и разбраа што зборував на оваа тема. Многумина од вас ме познаваат како прилично разумен и грижлив тип и никогаш немав намера да бидам дел од целата оваа дискусија.

„Но, по моето искуство ова лето и откако слушнав буквално илјадници слични приказни, чувствувам дека морам да застанам во одбрана на луѓето кои немаат или не можат да ја имаат истата платформа“.

Ворнер инсистираше на тоа дека неговите повреди не се политички. Тој рече дека тие биле лични бидејќи биле вистински и му го уништиле животот.

„Го сакам најдоброто за светот и човештвото и ми се крши срцето кога гледам како луѓето страдаат“, рече тој.

„Изминатата недела во Вашингтон. драстично го разниша мојот светоглед и ме направи свесен колку ние, како просечни луѓе, треба да се собереме и да се залагаме еден за друг“.

Тој ги повика своите следбеници да ја слушаат неговата приказна и искуствата на другите луѓе „пред да судат или етикетираат“.

Најлошите симптоми кај Ворнер се појавија по неговата втора доза на вакцината Фајзер, која му предизвика бројни сериозни хронични болести од кои се уште страда.

Во интервју со Др. Џон Кембел претходно оваа година му објасни на Ворнер како се чувствува веднаш по неговата втора вакцинација.

„Веднаш по инјекцијата имав чуден метален вкус на сол во устата. Го прашав докторот: „Дали е ова нормално?“ А тој рече: „Не, тоа не се случува често“, рече Ворнер.

„Фактот што докторот не препознава дека металниот вкус во устата може да биде знак за случајна интраваскуларна администрација, ме загрижува бидејќи штом вакцината ќе влезе во мускулот,-

таа останува таму и потребно е половина час воопшто да се апсорбира системски. , или многу подолго“.

Тој рече дека кога содржината на вакцината ќе влезе во крвниот сад, речиси веднаш се појавува метален вкус. Фактот дека тоа беше случај со Ворнер го наведе да верува дека вакцината на Фајзер му влегла во вените.

Тој рече: „Во основа, вие го имате воспалителниот одговор во срцето и зглобовите наместо во раката“.

Набргу потоа, Ворнер развил чудни реакции во срцето, вклучително и забрзан пулс. Ворнер го забележал ова бидејќи следењето на неговиот пулс е дел од одржувањето на кондицијата додека вози планински велосипед.

За жал, Ворнер се вакцинираше само затоа што сакаше да продолжи да патува на меѓународно ниво. Да немаше мандат, немаше воопшто да се вакцинира.

Ворнер неодамна отпатува во Вашингтон за да присуствува на конференција за негативните ефекти од вакцинацијата против Ковид, кои владините агенции систематски ги игнорираат.

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

ОД ИСТА КАТЕГОРИЈА

ПОСТ НА ГОДИНАТА