Бразилски новинар колабира и доживеа пет срцеви удари по третата доза против Ковид (видео)

Бразилски новинар колабира и доживеа пет срцеви удари по третата доза против Ковид (видео)

Бразилскиот телевизиски водител Рафаел Силва (36) од ТВ Алтероса се онесвести во понеделникот за време на директен пренос на програмата „Алтероса аларт“.

Тој бил пренесен во болница и завршил на интензивна нега. На пат кон болницата, Силва наводно доживеал пет срцеви удари.

Неколку дена претходно, на 28 декември, на социјалните мрежи објави дека ја примил засилувачката вакцинацијата. „Вакцините спасуваат животи“, напиша Силва.

https://twitter.com/RafaJornalista/status/1475933394580217859?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1475933394580217859%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Funcutnews.ch%2Fbrasilianischer-journalist-bricht-zusammen-und-erleidet-nach-dem-3-covid-schuss-fuenf-herzanfaelle%2F

 

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

ОД ИСТА КАТЕГОРИЈА

ПОСТ НА ГОДИНАТА