Боб Сагет почина набргу откако се пофали со својата љубов кон засилувачот против Ковид

Боб Сагет почина набргу откако се пофали со својата љубов кон засилувачот против Ковид

Канцеларијата на шерифот на округот Оринџ Флорида објави на Твитер во неделата дека легендарниот комичар и актер Боб Сагет бил пронајден мртов во неговата хотелска соба на 65-годишна возраст

„Утрово полицајците беа повикани во Риц-Карлтон Орландо, Гранде Лејкс затоа што пронајдоа човек кој не реагираше во хотелска соба“, се вели во објавата. „Човекот беше идентификуван како Роберт Сагет и беше прогласен за мртов на лице место. Истражителите не пронајдоа докази за погрешна игра или употреба на дрога во овој случај “.

Во една епизода од неговиот подкаст од 13-ти декември, (Боб Сагет е тука за тебе), Сагет призна дека само неколку дена претходно примил засилувачка вакцинација.

„Отидов во аптека пред некој ден и примив засилувач“, објасни тој. Требаше да ја земам во раце, но го подигнав задникот“.

„Не сакам да проповедам сега, но го добив мојот засилувач завчера“, рече Сагет кон крајот на поврзаниот подкаст.

На 28 ноември, комичарот објави шега за засилувачот на Твитер.

За време на пандемијата, Сагет често ги промовираше експерименталните вакцини со гРНК на социјалните мрежи.

Во објава на Твитер во февруари, ѕвездата на „Фул Хаус“ навести дека вакцините против Ковид ќе го искоренат Ковид до 2023 година.

Во мај, комичарот зборуваше за CBS News за двоумењето да се вакцинира и за „вистинските факти“ за вакцината.

Во августовскиот пост во кој тој рече: „Не сакам да проповедувам“, тој ги повика следбениците „ве молам да се вакцинирате денес“ и тврдеше дека тие „спасуваат животи“.

На Сагет, кој еднаш се пошегувал дека се вакцинирал „пет до шест пати на ден“ и дека сепак се чувствува добро, вакцината му изгледала како голема шега.

„Шокирани сме што нашиот сакан Боб почина“, се вели во соопштението на семејството на Сагет.

Иако причината за смртта на Сагет сè уште не е позната, засилената вакцинација очигледно можела да одигра улога.

Пред две недели, уредник на Њујорк Тајмс почина од неочекуван срцев удар само еден ден откако го прими засилувачот на Модерна против Ковид-19.

Додека водечките медиуми ги игнорираат податоците, а Големата Технологијата ги замолчува сите спротивставени мислења на интернет, извештајот на здравствената управа на ОК (Обединетото Кралство) покажува дека скоро 75% од смртните случаи на Ковид-19 во ОК помеѓу 6-ти декември и 2-ри јануари биле вакцинирани.

Светот треба да биде свесен за фактот дека експерименталните вакцини против Ковид убиваат луѓе ширум светот.

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

ОД ИСТА КАТЕГОРИЈА

ПОСТ НА ГОДИНАТА