Бившиот-претседател на Ватиканската банка - Пандемијата е алатка за големото обновување.

Еторе Готи Тедески, претседател на Ватиканската банка од 2009 до 2012 година, во интервју преведено од Фондацијата РАИР САД рече дека Хенри Кисинџер го поставил камен -темелникот за големото обновување (ресетирање -присвоен поим) во форма на „Новиот светски економски поредок“ кон крајот на 1960 -тите и почетокот на 1970 -тите.

„Бидејќи првото обновување  во 1970 -тите доведе до неколку грешки, сега е потребно второ обновување“, објасни Тедески.

„Сегашното обновување познато и како„ Големото обновување “, не е ништо повеќе од корекција на грешките што ги направивме во изминатите 50 години“, рече тој. Пандемијата на корона нуди можност да се влијае врз однесувањето на луѓето.

Тедески рече дека премногу бебиња се родиле во изминатите неколку децении и дека наталитетот „треба да се намали“.

„Кое беше првото влијание на овој процес? Наталитетот опадна. Но каде? Во западниот свет. Во западниот свет - САД и Европа - населението се намалуваше “, рече тој.

Клаус Шваб, архитект на Големото обновување и основач на Светскиот економски форум, беше ученик на Кисинџер.

Сподели ако ти се допаѓа
 •  
 • 425
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  425
  Споделби

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

Don`t copy text!