Бидете вечен потрошувач на вакцини - Приказна без крај?

Бил Гејтс, милијардер коосновач на „Мајкрософт“, сега тврди дека тој верува дека на луѓето им е потребна трета доза на вакцина против  КОВИД-19 за борба против новите сорти на болеста.

Зборувајќи за Си-Би-Ес Њуз, Гејтс рече дека дилемата е дали здравствените власти треба да ја зголемат „супер високата покриеност на тековната вакцина“, да препишат трета доза или да развијат нова, модифицирана вакцина. „Сите пет компании кои обезбедуваат вакцини во САД бараат модификација и тој додаде дека луѓето кои веќе примиле две дози на вакцини може да добијат и трет удар.

Од друга страна, поранешниот шеф на ФДА, Др. Скот Готлиб за Си-Би-Ес изјави на почетокот на февруари дека иако сегашните вакцини нудат „соодветна заштита“ од варијантите, на луѓето можеби ќе им требаат „бустери“ подоцна.

 

Извор - CBC

 

Futv: - Да му веруваме на истиот човек кој сака да го спаси човештвто со вакцини и истовремено  има став дека земјата е пренаселена!

Галерија: Ben Garrison

ПОСТ НА ГОДИНАТА
futvlogo1

Футв Медиа е самофинансиран медиум, известуваме целосно независно од политичките партии, државните институции и невладините организации.

Стапи во контакт со нас