Грета Тунберг случајно откри дека е само кукла во туѓи раце

Пред некој ден, Грета Тунберг случајно објави на Твитер документ со упатства кој  и беше даден  што да твита за насилното бунтовничко востание во Индија и какво дејствие да преземе:

Еве ги документите што ги објави тјунберг:

 

 

Ова секако не помина незабележано во Индија и сега Тунберг е под истрага за злосторнички заговор:

NY Post - Грета Тунберг случајно сподели порака покажувајќи дека и е кажано што да напише на Твитер за тековниот бунт на селаните во Индија. Во четвртокот, ова доведе до истрага на полицијата таму за криминален заговор, се вели.

18-годишната левичарска еко-активистка сподели порака, која брзо ја избриша. Содржи список на „предложени објави“ за тековните протести, како што се објавите зачувани од страна на Break 911.

На списокот беа дадени голем број совети што да објави и е повикана исто така да ги обележи другите познати личности кои твитаа за тоа, вклучително и поп-ѕвездата Ријана.

 

По бришењето на списокот, Тунберг потоа сподели наводно порака која вели: „Ние сме солидарни со # Земјоделцитепротестирам во Индија

 

Индиското Министерство за надворешни работи издаде ретка изјава во која обвинува „странски лица“ и познати личности за „сензационализам“ и како „се обидуваат да ја истуркаат нивната агенда“.

Полицијата во Делхи исто така отвори официјална истрага, обвинувајќи ги дека создале дисхармонија и биле дел од поголема завера, пренесува „Тајмс сега“.

Полицијата поднесе Прв извештај за информации - прелиминарна формална истрага - под обвинение за поттикнување непријателство меѓу групи и криминален заговор, се вели во извештајот.

Голем број познати познати личности од Индија, исто така, се приклучија на нападот врз познати личности во странство, кои се вклучуваат во бунт на селаните, што ја одржува Индија напната повеќе од два месеци.

Во јануари 2020 година, по грешка на Фејсбук се откри дека таткото на Грета Тунберг и делегат на ООН објавиле во нејзино име. Ова за прв пат го докажа она што веќе многумина веќе знаеја: дека таа е само кукла што ја користат глобалните „елити“ за да ја разгорат измамата за глобалното затоплување што води кон повеќе даноци и сиромаштија, додека луѓето како Ал Гор го прават тоа на друг начин: станете милијардери со профит од агендата.

 

ПОСТ НА ГОДИНАТА
futvlogo1

Футв Медиа е самофинансиран медиум, известуваме целосно независно од политичките партии, државните институции и невладините организации.

Стапи во контакт со нас