Дарио Гомез, колумбиски пејач, почина по третата доза

Дарио, обожаван пејач и композитор од Колумбија, неочекувано почина од срцев удар на 26 јули 2022 година

Според неговото семејство, Дорио му се пожалил на некој близок дека не се чувствува добро откако примил трета доза од инјекциите против Ковид и се чувствувал како да има грип, Дарио умира само неколку дена подоцна.

ПОСТ НА ГОДИНАТА

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

futvlogo1

Футв Медиа е самофинансиран медиум, известуваме целосно независно од политичките партии, државните институции и невладините организации.

Стапи во контакт со нас