Почина Марион Барбер, еден од најсилните бекови кои некогаш играле за Каубојс

Фриско (Тексас) - Барбер, кој имаше само 38 години, помина шест сезони од својата осумгодишна кариера со Каубојс, кои објавија изјава во средата (01.06.2022):

„Срцето ни е скршено за трагичната смрт на Мерион Барбер Трети. Мерион беше тврдоглав,  фудбалер од старата гарда кој трчаше со волја да го освои секој пад. Тој беше страстен за играта и ги сакаше своите тренери и соиграчи. Нашето сочувство до семејството и пријателите на Мерион во овој тежок момент“.

Полицијата на Фриско, наводно, го пронашла Барбер во неговиот дом во средата. Засега се уште не е позната причината за смртта.

ПОСТ НА ГОДИНАТА

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

futvlogo1

Футв Медиа е самофинансиран медиум, известуваме целосно независно од политичките партии, државните институции и невладините организации.

Стапи во контакт со нас