Сведоштво на: Гитарист кој изгуби осум прсти по вакцинацијата на ЏиЏ

Гитаристот кој изгуби 8 прсти по вакцината на Џонсон и Џонсон вели:

Луѓето морa да одговараат за тоа

„На 9 јули 2021 година, Џеф Дајмонд, професионален музичар, професор по вокал и придружен гитарист, беше вакциниран со вакцината „Џонсон и Џонсон“.

Околу една недела подоцна, Дајмонд бил пронајден во несвест во неговиот стан. Тој беше пренесен во локалната болница во Минесота, каде што беше во кома три недели.

Распространетите згрутчувања на крвта - познат несакан ефект на вакцината на Џонсон и Џонсон - му ги парализирале бубрезите и другите органи

. Оваа состојба ги натера лекарите да му ампутираат осум прсти без негово знаење или согласност додека тој се уште бил во кома.

Дајмонд, гостин во епизодата од 5 јули на „РФК Џуниор. Изјави за Роберт Ф Кенеди дека не сакал да ја зарази мајка му.

„Се грижев за мајка ми и тоа е единствената причина што се вакцинирав на прво место“, изјави Дајмонд.

Кога Дајмонд се разбудил од кома, му била потребна и интубација, што влијаело на неговиот глас за пеење.

Бидејќи неговите бубрези едвај функционирале и неговата рамнотежа била нарушена од многуте лекови што му биле препишани, Дајмонд бил во болница уште три недели пред да може да оди во старечки дом.

За време на шестнеделниот престој во домот за стари лица, на Дајмонд му пукнала цевката за хранење и тој бил однесен во итната медицинска помош.

„Крв течеше од мојот стомак“.  Тоа за малку ќе ме убиеше“. Изјави Дајмонд.

Лекар од Минеаполис му го спасил животот, но Дајмонд изјави за Кенеди дека оттогаш има „болки со тие прсти“.

На Дајмонд му била дадени протетски прсти, за кој рече дека „изгледаат одлично, но не се добри за свирење на гитара“.

Пејачкиот глас на Дајмонд „малку се опорави“, рече тој, но сè уште не како што треба.

И тоа, мислам, дека доаѓа од инјекцијата на Џонсон и Џонсон“, рече Дајмонд.

На прашањето дали лекарите препознале врска помеѓу вакцината и неговите повреди, Дајмонд рече дека сите освен еден се неодлучни.

Сега една година по неговата повреда, Дајмонд ги презема работите од ден на ден и се надева дека еден ден ќе може повторно да свири гитара.

Тој пред се сака да стави до знаење што му се случило.

„Што ми се случи... Не сакам тоа да му се случи на никој друг“, изјави Дајмонд. „Мислам дека тоа е кривично дело... Луѓето треба да одговараат.

Видеото можете да го проследите во долу наведениот извор.

Извор: childrenshealthdefense.org

ПОСТ НА ГОДИНАТА

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

futvlogo1

Футв Медиа е самофинансиран медиум, известуваме целосно независно од политичките партии, државните институции и невладините организации.

Стапи во контакт со нас