Дали глобалниот хаос ова лето е чиста случајност или чиста намера?

На невините и неуките мора да им изгледа како да сме среде совршена бура.

Бескрајна ноќна мора на хаос, конфузија, лоша среќа и катастрофа.

Прво, луѓето беа намамени да веруваат дека наводната пандемија за која неспособните математичари предупредуваа дека ќе го опустоши светот и ќе убие милиони.

Иако стручните советници на Владата на ОК во март 2020 година рекоа дека Ковид-19 не е посмртоносен од обичниот грип.

Се разбира, грипот исчезна од екранот во исто време, докажувајќи дека Ковид може да биде само преименуваниот грип.

Тогаш лудите промотори на глобалното затоплување измислија застрашувачки сценарија за да не поттикнат да престанеме да користиме фосилни горива.

Секој што ги погледнал доказите знае дека глобалното затоплување е наивна псевдонаука.

Постои глобално загадување, но пандемијата само го влоши.

Гнасните заштитни маски за уста и нос лежат насекаде низ пејзажот денес.

Тоа беше само трик да не контролираат сите, да не исплашат и секако да не осиромашат.

Но, на неуките, наивните и глупавите, сето тоа им изгледа реално.

Политичарите и телевизијата ни велат дека сме во хибридна војна, иако на патот нема ниту едно хибридно воено возило.

Во некои случаи, во Украина сè уште се користи воена опрема од Втората светска војна.

Ниту еден политичар не се огласи последниот пат кога Русија ја нападна Украина.

Ниту, пак, политичарите се грижат за големите војни во Јемен и Сирија.

Политичарите и заговорниците ја турнаа Русија во удобна (за нив) војна и брзо воведоа санкции што резултираа само со тоа што голем дел од светот остана без гориво и храна.

Но, тоа ќе убие стотици милиони во Африка и Азија.

Намирниците до крајот на летото ќе поскапат уште најмалку 15%.

А за Божик не ни сакате да знаете што ве очекува.

Цените на нафтата ќе продолжат да растат бидејќи лудите политичари ги спречија енергетските компании да истражуваат повеќе залихи на нафта.

Следната зима, повеќето стари луѓе ќе треба да избираат помеѓу смрзнување до смрт или гладување.

Големото изненадување е што на крајот храната и горивото дури и ќе бидат рационализирани.

И тоа наскоро ќе биде случај.

Сопствениците на домови ќе видат дека нивните трошоци за хипотека вртоглаво растат.

Илјадници ќе ги загубат своите новоизградени домови.

Повисоките каматни стапки ќе предизвикаат и банкрот на илјадници мали бизниси.

Невработеноста ќе расте.

Потребна е будала да не ја види вистината.

Елитата одамна одлучи дека ќе имаме мизерно лето.

И сега е тука, со хаосот за патување со авион во вистинско време да предизвика и вистинска болка.

А сепак има луѓе кои мислат дека сето тоа е лоша среќа.

Милиони работници, поттикнати од левичарските манијаци од Новиот светски поредок, бараат индустриска акција токму сега, како индустриската акција ќе ги подобри работите.

Секој штрајк активно помага во Големото обновување (ресетирање) и нивните акции масовно ќе го зголемат бројот на луѓе кои умираат во следните неколку месеци.

Елитата ќе си ги трие рацете од радост кога ќе започнат големите штрајкови и протести.

Штрајковите ќе доведат до дополнителен недостиг на гориво и храна.

Цените ќе продолжат да растат.

Веројатно штрајкувачите сакаат да бидат заштитени од инфлацијата намерно предизвикана од Социјопатите (елитите).

Но, тие сакаат да бидат заштитени на сметка на сите други, особено на слабите и сиромашните и немоќните и старите.

И има луѓе кои мислат дека сето тоа е само совршена несреќа.

Рецесијата за која предупредувавме од самиот почеток сега незапирливо се движи кон длабока, мрачна финансиска криза.

Не правете грешка: така ќе остане со години.

Конкретно, за ова ќе бидат потребни најмалку 20 до 30 години, како што секој може да прочита во економската историја.

Сето тоа е намерно.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ПОСТ НА ГОДИНАТА

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

ОЗНАЧЕНО ОД УРЕДНИКОТ

futvlogo1

Футв Медиа е самофинансиран медиум, известуваме целосно независно од политичките партии, државните институции и невладините организации.

Стапи во контакт со нас