Апсењето на адвокатот од тимот на Рајнер Фулмих отвора прашања

Француската адвокатка Виржини де Араужо-Рекија беше уапсена во нејзиниот дом во Париз во вторникот наутро. Се наведува дека апсењето се случило пред очите на нивните деца.

Според АФП, апсењето на адвокатот е поврзано со истрагата против Реми Дајле, познат француски „теоретичар на заговори“. Уапсени се вкупно седум лица и извршени се претреси во куќи, пренесе АФП.

Де Араујо-Рекија поднесе неколку тужби против медиумски компании и политичари одговорни за Ковид. Таа е и член на Комитетот за корона на германскиот адвокат Рајнер Фулмих, кој неодамна го започна првиот „Трибунал за KОВИД“. Во овој суд бил вклучен и францускaта адвокатка

Во соопштението на групата се вели дека владите се под влијание на корумпирани и криминални структури на моќ. Тие организираа пандемија што се подготвуваше со години. Тие поттикнаа паника за да ги натераат луѓето да земаат таканаречени „вакцинации“, кои сега се покажаа како крајно опасни, па дури и смртоносни, според адвокатите, на кои во судот им се придружија голем број добро почитувани научници и експерти.

Судењето се очекува да резултира со обвиненија против виновниците за овие злосторства против човештвото.

Апсењето на Де Араужо-Рекија буди многу емоции и покренува многу прашања, пишува весникот Франс-Соар.

ПОСТ НА ГОДИНАТА

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ


Warning: imagejpeg(/homepages/6/d517842434/htdocs/clickandbuilds/FuckYouTVMedia/wp-content/uploads/freshizer/e4319814552a42e000c30aa36580ae02_519fec93b92b0691da92ce3a24b1edd9_-Австралија-го-депортираше-Ѓоковиќ-Србија-реагираше-и-го-прекина-проектот-за-рударство-1440-810-c-90-768-c-100@2x.jpg): failed to open stream: File name too long in /homepages/6/d517842434/htdocs/clickandbuilds/FuckYouTVMedia/wp-content/plugins/fresh-framework/framework/extern/freshizer/freshizer.php on line 271

Warning: imagejpeg(/homepages/6/d517842434/htdocs/clickandbuilds/FuckYouTVMedia/wp-content/uploads/freshizer/e4319814552a42e000c30aa36580ae02_519fec93b92b0691da92ce3a24b1edd9_-Австралија-го-депортираше-Ѓоковиќ-Србија-реагираше-и-го-прекина-проектот-за-рударство-1440-810-c-90-992-c-100@2x.jpg): failed to open stream: File name too long in /homepages/6/d517842434/htdocs/clickandbuilds/FuckYouTVMedia/wp-content/plugins/fresh-framework/framework/extern/freshizer/freshizer.php on line 271

Warning: imagejpeg(/homepages/6/d517842434/htdocs/clickandbuilds/FuckYouTVMedia/wp-content/uploads/freshizer/e4319814552a42e000c30aa36580ae02_519fec93b92b0691da92ce3a24b1edd9_-Австралија-го-депортираше-Ѓоковиќ-Србија-реагираше-и-го-прекина-проектот-за-рударство-1440-810-c-90-1200-c-100@2x.jpg): failed to open stream: File name too long in /homepages/6/d517842434/htdocs/clickandbuilds/FuckYouTVMedia/wp-content/plugins/fresh-framework/framework/extern/freshizer/freshizer.php on line 271
Откако Австралија го депортираше Ѓоковиќ, Србија реагираше и го прекина проектот за рударство
futvlogo1

Футв Медиа е самофинансиран медиум, известуваме целосно независно од политичките партии, државните институции и невладините организации.

Стапи во контакт со нас