Двајца тинејџери пронајдени мртви во кревет по втората доза на Фајзер

Во Соединетите Држави, двајца тинејџери починале по инјекцијата против Ковид, се вели во написот објавен во списанието Archives of Pathology & Laboratory Medicine.

Тие беа пронајдени мртви во кревет три, односно четири дена по нивното второ инјектирање  со Фајзер. Момчињата биле прогласени за мртви дома и не можеле да бидат оживеани.

Едно момче се пожалило на главоболка и абдоминална непријатност, но се чувствувало подобро три дена по инјекцијата. Другото момче немало поплаки. Тие немале Ковид, но имале миокардитис, според обдукцијата.

Истражувачите пишуваат дека ризикот од миокардитис кај младите мажи се зголемува по вакцинацијата со Фајзер, особено по втората доза. Ризикот е најголем во првата недела по втората доза.

„Два смртни случаи од миокардитис кај тинејџери неколку дена по втората доза“, резимира американскиот интернист и кардиолог Питер МекКалоу.

„Тие беа пронајдени мртви дома и немаше начин да се оживеат“.

„Пред американскиот Сенат на 24 јануари изјавив дека секој случај е премногу“! Нагласува МекКалоу. „Родителите и децата треба да знаат дека ќе има повеќе смртни случаи“.

ПОСТ НА ГОДИНАТА

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Warning: imagejpeg(/homepages/6/d517842434/htdocs/clickandbuilds/FuckYouTVMedia/wp-content/uploads/freshizer/17d21f9c6c0a8c2061ea3626d0b4be0c_-Кох-Меу-Службеник-на-Министерството-за-здравство-на-Малезија-почина-8-дена-по-засилувачката-вакцина-на-Фајзер-1440-810-c-90@2x.jpg): failed to open stream: File name too long in /homepages/6/d517842434/htdocs/clickandbuilds/FuckYouTVMedia/wp-content/plugins/fresh-framework/framework/extern/freshizer/freshizer.php on line 271
Чаи Кох Меу Службеник на Министерството за здравство на Малезија почина 8 дена по засилувачката вакцина на Фајзер
futvlogo1

Футв Медиа е самофинансиран медиум, известуваме целосно независно од политичките партии, државните институции и невладините организации.

Стапи во контакт со нас