Полубратот на Трудо: Корона е „глобално оркестрирана измама“

Слика: Џастин Трудо, CC BY 3.0, од Викимедиа Комонс; Кајл Кемпер од снимка на екранот / ВестернСтандард

Различно презиме, сосема различни цели - но всушност истиот клан: Кајл Кемпер, полубратот на канадскиот премиер Џастин Трудо, долго време има фундаментално спротивна позиција во политиката за корона како шефот на владата

Сега тој води кампања против корона и политиките за вакцинација на неговиот истакнат член на семејството.

Во едно неодамнешна изјава, тој уште еднаш изрази особено остри критики за Трудо. Во поглед на протестите на камионџиите во Отава, јасните зборови на Кемпер се експлозивни:

Корона е „повеќе за контрола и централизација на моќта, а не за здравје и благосостојба“. Тоа е „глобално оркестрирана измама“ со огромни профити кои се пренасочуваат од „државите на корпорациите“. „Не знам како некој може да го негира тоа“, рече Кемпер.

Тој остро ја критикува улогата на медиумите во оваа измама.

https://twitter.com/TheVigilantFox/status/1489405199462584328?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1489405199462584328%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Freport24.news%2Fhalbbruder-von-justin-trudeau-corona-ist-global-orchestrierter-betrug%2F

Тој го нарече својот полубрат како „дилер со вакцини“. Тој самиот ја одбива „експерименталната, биотехнолошко-нанотехнолошка лажна вакцинација“, која ниту штити од инфекција, ниту од пренесување на вирусот.

Едно од многуте точки за кои е виновен Трудо е поттикнувањето омраза кон невакцинираните, кои се обвинети за мерките за корона.

Кемпер има големи надежи за „Конвојот на слободата“, кој го плени канадскиот главен град од претходната недела и кој жестоко бара да се укинат барањата за вакцинација во земјата.

Со медиумска поддршка, неговиот полубрат се обидува да ги маргинализира камионџиите, со што ја нарушува слободата на изразување - но тоа нема да успее.

Кемпер исто така објаснува дека тој и неговото семејство одамна ја напуштиле Канада и сега живеат во Сан Диего, Калифорнија, за да ги избегнат „драконските мерки“ на Трудо.

Последен пат го видел пред две години, „непосредно пред Ковид“, на семејна вечера. Нивната мајка станала „жртва на медиумска хипноза“.

Погледнете го целото интервју овде на (англиски јазик):

ПОСТ НА ГОДИНАТА

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

futvlogo1

Футв Медиа е самофинансиран медиум, известуваме целосно независно од политичките партии, државните институции и невладините организации.

Стапи во контакт со нас