Трудо се сокри од лицето на својот народ

Силата потекнува од рацете на еден народ

Ова е најразорниот политички момент во канадската историја, а Трудо ќе биде запаметен како кукавица без кичма на погрешната страна на историјата, бегајќи од своите гласачи во својот подрум.

ПОСТ НА ГОДИНАТА

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Warning: imagejpeg(/homepages/6/d517842434/htdocs/clickandbuilds/FuckYouTVMedia/wp-content/uploads/freshizer/d4fe0453958200287a73b37ee8befa07_-за-Ѓоковиќ-достигна-највисоко-ниво-Австралиските-новинари-фатени-на-камера-како-го-нарекуваат-„лажлив-шупак-1440-810-c-90@2x.jpg): failed to open stream: File name too long in /homepages/6/d517842434/htdocs/clickandbuilds/FuckYouTVMedia/wp-content/plugins/fresh-framework/framework/extern/freshizer/freshizer.php on line 271
Скандалот за Ѓоковиќ достигна највисоко ниво Австралиските новинари фатени на камера како го нарекуваат „лажлив шупак!“
futvlogo1

Футв Медиа е самофинансиран медиум, известуваме целосно независно од политичките партии, државните институции и невладините организации.

Стапи во контакт со нас