Ковид-19 - 20 знаци дека се работи за измама

20 знаци дека се исмејуваат со нашата интелигенција!

 1. Кога влегувате во ресторан мора да носите маска. Штом седнете да јадете, можете да ги извадите. Не постои ниту еден „вирус“ кој само лебди на височина од 1.50 сантиметри и повеќе, или двапати проверува дали некој јаде/пие пред да ја избере таа личност за домаќин.
 2. Стапката за ефективноста на вакцините постојано се подигнува. Сите се сеќаваме дека самопрогласените експерти тврдеа дека имунитетот на стадото на респираторен вирус се постигнува со стапка на вакцинација од 60%. Сега земјите со највисоки стапки на вакцинација страдаат од најголем број случаи. Изненадување изненадување!
 3. Нема цврсти научни докази дека маските се ефикасни. Сепак, постојат многу докази дека маските им штетат на оние што ги носат. А сепак, во многу земји, луѓето мора да носат такви маски цел ден - дури и на отворено. Ова предизвикува сомнеж дека нивната примарна цел е да не замолчат и секојдневно да не потсетуваат дека сме среде „смртоносна пандемија“.
 4. Повеќето од експертите претставени во медиумите имаат значителен конфликт на интереси, финансирани од фондацијата Гејтс или Големата Фарма, на пример. Независните научници со различни мислења се означени како опасни еретици.
 5. Големата Фарма ги забранува дисидентите кои го оспоруваат официјалниот наратив. На пример, отстранети се реномирани и докажани светски научници од платформите на социјалните медиуми поради ширење „опасни дезинформации за Ковид-19“. Нема ништо опасно во фактите за еволуцијата на вирусот, ефективноста на ивермектинот или цитирањето на публикациите за витамин Д. Уште полошо, во моментов има дискусии за забрана на алтернативни социјални медиуми како Телеграм, бидејќи тие обезбедуваат платформа за „опасни“ алтернативни мислења.
 6. Вистината е дека ние сме закана за нивниот наратив и затоа се борат против нас.
  Не постои единствена причина да се вакцинираат млади луѓе или деца кои не се изложени на ризик да се разболат сериозно. Наративот вели дека „треба да се вакцинираат за да се уверат дека функционираат вакцините на сите други“ е мешавина од нелогичност и апсурд.
 7. Алтернативните третмани, како што е употребата на ивермектин, беа силно критикувани од таканаречените „експерти“ од самиот почеток, иако доказите беа огромни дури и тогаш.
 8. Политичарите никогаш не се грижеле за нашето здравје, инаку одамна ќе не едуцираа за важноста на витаминот Д, физичката активност, здравата исхрана и слично. Доста зборува дека првото нешто што го направија беше затворање на спортските клубови додека нè затворија дома за да можат да напредуваат услугите за испорака на намирници.
 9. Дебелината е поврзана со многу поголем ризик од хоспитализација. А сепак, многу дебели политичари се залагаат за задолжителни вакцини наместо да трчаат на лента за трчање. Браво лицемери!
 10. Аеродромите отвораат нови димензии на лудило. Дури и ако треба да се „социјално растојание“ пред летот, луѓето се целосно набиени заедно со часови за време на летот. И како сето тоа да не е доволно лудо, секој мора да носи пелена на лицето за време на летот и покрај тоа што има негативен ПЦР тест. На целиот авион потоа му е дозволено да ги симне маските кога ќе дојде количката за пијалоци, но мора да ги врати веднаш потоа. Уште повеќе знаци дека си играат мајтап со на нас.
 11. Во многу земји е воведен полицискиот час, со кој им се забранува на луѓето да излегуваат од дома по 20 часот. Ноќен „вирус“ толку интелигентен што го знае времето.
 12. Фактот дека здравите (орвеловиот жаргон: асимптоматски) луѓе треба да бидат ставени во карантин е надвор од разум. Тогаш (во нашиот случај во 80-тите) моравме да одиме на училиште додека сè уште можевме да одиме. Денеска децата не смеат да излегуваат надвор со недели бидејќи се зближиле со лице заразено со вирус на настинка. Со таа логика во наше време можевме засекогаш да ги прескокнеме часовите. Како што беше споменато во претходниот пасус, идејата за асимптоматско ширење е луда и ненаучна. Луѓето се плашеа еден од друг и сите станаа потенцијална закана. Раните студии кои поддржуваат асимптоматско ширење се покажаа како #лажни вести, но тие сè уште се користат за да се оправда дискриминацијата на здравите луѓе.
 13. Сезонскиот грип за чудо исчезна во март 2020 година. Немаше случаи во повеќето земји. Бројот на починати по жител исто така не покажа дополнителна смртност. Измамата „умрени од Ковид“ овозможува статистика потребна за ширење на љубителите на страв.
 14. Првите знаци на Ковид-19 беа Кинезите кои се онесвестија додека чекаа да се сменат семафорите во Вухан. Вториот знак беше цензурата на лекарите, научниците и виролозите кои заземаа поинаков став. Во меѓувреме, првите слики од Бергамо, Италија, покажаа стотици наредени ковчези за кои се вели дека се жртви на Ковид. Подоцна се покажа дека овие слики потекнуваат од Лампедуза. Ретко кој медиум расчисти со овој лажен извештај.
 15. Во 2009 година, дефиницијата за пандемија се промени. И СЗО и ЦДЦ изјавија дека повеќе не е потребна прекумерна смртност. Во 2021 година, се промени дефиницијата за „да се биде вакциниран“. Повеќе не беше потребен функционален имунитет, наместо тоа се бараше заштита и попустливост. Сепак, актерите зад овие редефинирања беа истите.
 16. Вакцините не спречуваат инфекција или пренесување, но ги прават задолжителни, на пр. за да одите на шопинг.
 17. Чудно е да се враќаат на работа медицинските сестри кои се позитивни на Ковид поради недостиг, бидејќи невакцинираните медицински сестри се отпуштаат во некои земји. Едноставно нема смисла невакцинираните луѓе да бидат отфрлени од болниците кога ќе се полни.
 18. Тројните вакцинирани сè уште носат маски! #ГОЛЕМАТА стапка од
  99,9% на преживување е за повеќето од нас.
 19. На луѓето рутински им се забранува влез на социјалните мрежи поради објавување изјави кои се во спротивност со наративот. „Правилата“ никогаш не се јасно наведени, се менуваат случајно и се применуваат нерамномерно. Ова осигурува дека секој е виновен и може да биде кривично гонет доколку им стане непријатно.
 20. Искористените маски не се третираат како токсичен отпад. Искористените и валкани маски можете да ги фрлите во ѓубре или на паркинг. Не е потребна посебна грижа за отстранување додека пластичните кеси се забранети но се уште на продажба за 15 денари од кеса.

Има многу други знаци дека се работи за голема измама. Кој е вашиот омилен знак? Оставете коментар подолу.

ПОСТ НА ГОДИНАТА

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

futvlogo1

Футв Медиа е самофинансиран медиум, известуваме целосно независно од политичките партии, државните институции и невладините организации.

Стапи во контакт со нас