Хрватскиот европратеник Мислав Колакушиќ вели гласно и јасно: „Задолжителната вакцинација значи смртна казна“

Францускиот претседател Емануел Макрон во средата се обрати пред Европскиот парламент. Неговата земја претседава со ЕУ овој семестар. Европскиот парламент остро го нападна Макрон.

Меѓу другите, хрватскиот европратеник Мислав Колакушиќ остро го нападна францускиот претседател. Тој го повика Макрон да го направи сосема спротивното од она што го правеше за време на неговото претседателствување во Франција, наведувајќи го драстичното скратувањето на правата и слободите.

Денеска рековте дека сте горди што во Европа нема смртна казна“, рече Колашиќ. „Десетици илјади граѓани починаа од несаканите ефекти на вакцините. Задолжителната вакцинација е смртна казна и ќе доведе до смрт на многу граѓани“.

Пратеникот истакна дека вакцинацијата треба да остане доброволен избор за секој граѓанин. „Убиството е убиство“, нагласи Колакушиќ и им препорача на сите слушатели да ги погледнат официјалните податоци на Европската агенција за лекови (ЕМА).

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ПОСТ НА ГОДИНАТА

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

ОЗНАЧЕНО ОД УРЕДНИКОТ

futvlogo1

Футв Медиа е самофинансиран медиум, известуваме целосно независно од политичките партии, државните институции и невладините организации.

Стапи во контакт со нас