Откриено: Клаус Шваб „Училиште за корона диктатори!“ (видеа)

Многу луѓе кои пред неколку години ги отфрлија Билдербергерите или Боемската Шума како апсурдни фантазии и беа шокирани од избувнувањето на корона хистеријата при заговорното усогласување на државите на ОН, кое повеќе не може да се отфрли, се расправаа до точка каде што нивните интелектуалци дојдоа до Конверзија дека постоењето на светски заговор што влече конци е бајка, особено што геополитичката мултиполарност ги спречи таквите напори

Но, бидејќи лабораториското проклетство наречено „Корона“ го зафати светот и владите ширум светот маршираа во пандемијата на Рокфелер, многу мечтатели се оттргнати од нивната вечна хибернација.

Одеднаш веќе не изгледа толку апсурдно што мрежата на хомогенизирани глобалисти работи за злоупотреба на пандемијата на СЗО како отскочна штица во новиот светски поредок.

И не само затоа што заговорниците видно излегоа од сенка и сега ги тврдат своите претензии за моќ. Видете ја очигледно мизантропската и евгеничната голема агенда за ресетирање на Светскиот економски форум (СЕФ), или „Целите за одржлив развој на Обединетите нации (ОН).

Десетици водечки приматели на вести, кои претпоставуваат дека мрежата на заговорници ќе бара неуправлив број на иницијатори, се на погрешен брод.

Затоа што за да се обезбеди вистинска прогресивност не ви требаат ниски лакеји, туку лидери на врвни позиции кои го поставуваат тонот во нивните соодветни функции и имаат моќ да ги движат работите и да ги завршат работите.

„Мораме да ги добиеме сè додека се млади“. беше реорганизирано едно име „Млади глобални лидери“.

Економскиот германски експерт и новинар Ернст Волф, според сопствените изјави, подетално ги погледнал кластерите на СЕФ и смета дека Младите глобални лидери се организација која акумулира хуман економски и политички материјал кој е наменет за контролните центри на моќ да ги окупираат.

Во август, Волф пред Комитетот на Фондацијата Корона ги истакна аспектите на „школата на Ковид диктаторите“. Економскиот експерт понекогаш изјави дека иницијативата е суштинска за да се вклучи во програмата. О

ва значи дека младите на Шваб треба сами да аплицираат за место пред да бидат подложени на строг процес на селекција. Која треба да се користи за да се утврди потребната сообразност и да се спречи шверц на црни овци (непослушни, неубедени, кон агендата).

Така, само оние за кои СЕФ смета дека се употребливи и податливи ќе бидат прифатени во Младите глобални лидери. За да ги реализирате вашите сопствени визии, потребни ви се условени пионери во нивните области.

Волф, исто така, го постави прашањето како е можно владите на над 190 земји да маршираат во чекор, што се однесува до „подготвеноста за пандемија“ и други цели, што е преокупација за многу неуки луѓе.

Според економскиот експерт, сите патишта водат кон СЕФ, кој во меѓувреме е движечка сила во однос на планетарните пресврти.

Она што форумот е, финансиран од најмоќните компании во светот, има намера да се зафати и да се стреми, како магија им пропушта во главите на политичарите и деловните лидери, кои потоа одеднаш сите извикуваат „Подобро изградете се“ и го најавуваат „Новото нормално“.

Значи, зелената утопија и радикализацијата на климатската политика како резултат на тоа, или глобално спроведениот здравствен апартхејд, не се евгениски амбиции што произлегле од мозокот на еден политичар, туку биле вградени во него.

Долгата листа на млади глобални лидери вклучува значителен број имиња на актуелни или поранешни владини претставници, од кои многумина се покажаа како вистински деспоти на корона.

Понатаму, застапени се речиси сите технолошки ученици од Силиконската долина за дигитализирање.

Во првиот час на училиштето СЕФ, кој беше заокружен во 1992 година, поранешната германска канцеларка Ангела Меркел, основачот на Мајкрософт и здравствениот покровител Бил Гејтс, поранешниот британски премиер Тони Блер и поранешниот француски претседател Никола Саркози седеа заедно како партнери на масата.

Помладата генерација доаѓа со следниве добро познати имиња:

Емануел Макрон, вршител на должноста француски претседател, Себастијан Курц, поранешен федерален канцелар на Австрија, Џасинда Ардерн, премиер на Нов Зеланд, Јенс Шпан, поранешен министер за здравство на ФРГ, Аналена Баербок, новоименуван министер за надворешни работи на Германија, Филип Рослер, поранешен германски здравствен Министер, Гевин Њусом, вршител на должноста гувернер од американската сојузна држава Калифорнија, Пит Бутиџиг, секретар за транспорт на САД, Марк Цукерберг, основач на Фејсбук, Џеф Безос, основач на Амазон, Лери Пејџ и Сергеј Брин, основач на Гугл итн.

Накратко, славна група која се согласува за многу работи. Ви препорачуваме да се повикате на објаснувањата дадени подолу од Ернст Волф. Самото знаење за постоењето на такви организации може да иницира општо преиспитување.

ПОСТ НА ГОДИНАТА

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

futvlogo1

Футв Медиа е самофинансиран медиум, известуваме целосно независно од политичките партии, државните институции и невладините организации.

Стапи во контакт со нас