„Беснеењето“ на Ковид - и „роботизацијата“ на преживеаните. Ни треба Нирнберг 2.0

Од Питер Кениг: Тој е геополитички аналитичар и поранешен висок економист во Светската банка и Светската здравствена организација (СЗО), каде што работеше на вода и животна средина низ целиот свет повеќе од 30 годиниц. Предава на универзитети во САД, Европа и Јужна Америка. Тој редовно пишува за онлајн списанија и е автор на „Имплозија-економски трилер за војна“, „ Уништување на животната средина и корпоративна алчност“ и коавтор на книгата од Синтија Мекини „Кога Кина кива: Од затворањеро на коронавирусот до глобална политичко-економска криза“.

За време на нацистичката империја на Хитлер, лекарите и медицинските сестри беа должни да убиваат деца со посебни потреби - за доброто на општеството, со цел да одржат чиста ариевска држава. И за економијата.

Повеќето од нив го направија тоа. Тие, исто така, убиваа невини деца, возрасни и стари лица за истата цел. На постарите и изнемоштени луѓе им се вбризгува отров за да не ја чинат државата пари.

Дали тие имаа некакви морални грижи? Можеби некои од нив. Но, ако тие не ги послушаа наредбите на тираните, тоа ќе ги чинеше нивните работни места - и егзистенцијата. И веројатно повеќе. Казната не беше исклучена.

 

На крајот на војната, криминалците беа осудени

Судењата во Нирнберг траеја околу една година, од 20 ноември 1945 година до 1 октомври 1946 година и ги осудија преживеаните криминалци кои можеа да бидат уапсени во Германија или на друго место во светот.

Многумина побегнаа и се сокрија, многу од нив во Јужна Америка, во држави со воени влади кои беа „премолчено“ сочувствителни кон нацистите. Погледнете тука.

 

Денес ситуацијата е многу полоша. Всушност, нема споредба

Вклучени се сите 193 земји -членки на ОН. Тие се посветени на истата зла агенда. Тие се под иста ѓаволска забрана за изнудување, па дури и целиот систем на ОН не се осмелува да се спротивстави на неговиот тирански систем. ОН и членовите на семејството на ОН, особено СЗО, всушност помагаат да се движи агендата напред.

Луѓето ширум светот треба да се едуцираат за тоа што стои зад овој злобен план - ова директно дивеење.

Луѓето треба да знаат што има во инјекциите што се продаваат како „вакцини“, бидејќи повеќето луѓе немаат појма за тоа.

Главните медиуми и нивните влади, во многу случаи влади избрани и платени од самите луѓе кои сега се предадени, бедно предадени и убиени од нивните влади, се уште веруваат во нивните влади.

Едноставно затоа што не можат да го замислат незамисливото. Да, многу е тешко. Но, тие треба да слушаат - и да набљудуваат и да истражуваат дури и во оние алтернативни медиуми кои големиот и моќен водечки медиум не ги цензурирал или целосно не ги соборил. Оној што ја објавува оваа статија е еден од нив.

 

Итно ни е потребен Нирнберг 2.0

Едвај чекаме да изумре човештвото - и ќе изумре ако не одговориме СЕГА на ова лудило, ова злосторство со библиски размери, злосторство со димензии што човештвото никогаш не го доживеало во познатата историја.

Постои феномен наречен когнитивна дисонанца, односно оние што се поклонуваат пред тиранијата веруваат во нарацијата на ѓаволот заради погодност, но во своите срца знаат дека не е во ред, дека е лага. Ова се случува кога е полесно да верувате во лага што одговара на вашиот непосреден живот отколку да се борите со честопати суровата и поразителна вистина - која, ако се игнорира, порано или подоцна ќе ве достигне.

Кога истражувачкиот тим на Шпанската петта колона првпат испитувал ампула за вакцина, откриле дека овие ампули најчесто се полни со течност наречена графен оксид, која има електромагнетни својства, со што го претвора вашето тело во електромагнетно поле. Погледнете тука.

Видео: Интервју со Рикардо Делгадо

Истражувачкиот тим на Шпанската петта колона, исто така, откри дека бебињата на родителите вакцинирани помеѓу декември 2020 и јануари 2021 година се родени со црни очи. Овие бебиња се познати и како бебиња од пандемија или, во поново време, „бебиња со црни очи“. Види го ова. Дали е тоа случајност? Какви понатамошни последици ќе има? Можеби ќе дознаеме на време.

 

Што има во ампулите за вакцина?

Како овие појави да не беа доволно загрижувачки, др. Кери Мадеј даде шокантно интервју на шоуто „Стју Петерс“ на 29 септември 2021 година. Она што го открила додека испитувала различни шишенца од различни инјекции наречени „вакцини“ за кои ќе ви се крене косата. Таа беше видно шокирана од она што го виде по испитувањето на шишенцата на „вакцините“. Тоа е апсолутно поразително.

Треба да одвоите време за да го видите и слушате целото видео. Но, од минута 11 (на 15 -минутно видео) таа ги споменува експериментите на Бил Гејтс во Западна Африка, каде што вакцинираните возрасни беа буквално роботизирани со кредитни картички, кои беа нивното единствено средство за плаќање, а не готовина - во дел од светот каде што зборувањето за дигитални пари е како странски јазик. Проверете го ова или погледнете го видеото подолу.

Експериментот на Западна Африка започна во август 2020 година. Бил Гејтс тогаш отворено зборуваше за тоа како луѓето ќе бидат дигитализирани, така што сите нивни лични информации, вклучувајќи ги и нивните парични сметки, ќе бидат „вградени“ во електромагнетски систем во нивните тела.

Тој дури го користеше терминот оперативен систем во кој ќе живееме со вграден оперативен систем. Беше премногу чудно да се поверува.

 

Сега е време. Тест за тоа што ќе дојде ако не го спречиме.

Тоа е во наша моќ. Треба да станеме единство на луѓе солидарни низ целиот свет затоа што ние, луѓето од целиот свет - оние од нас кои го преживеавме „дивеењето“ - ни е судено да го доживееме истиот ужас кон новата иднина, кон Големото обновување.

Бидејќи тој припаѓа на оваа „темна секта“, се разбира, тој мораше да му каже на светот дека мора постојано да ни кажуваат со што се занимаваат. Тоа е дел од правилата на нивната секта. И тие ги следат до буква како што можеме да видиме додека се враќаме во историјата. Но, тие ги прикажуваат овие злодела на таков начин што ние, кои сме погодни слепи, не или НЕ САКАМЕ да ги видиме. И секој пат кога тие доаѓаат еден чекор поблиску до нивната крајна цел - целосна контрола врз драстично намаленото население.

 

СЕФ официјално го објавува „Големото обновување“

Речиси во исто време, кон средината на 2020 година, Клаус Шваб, СЕФ, ни го претстави „Големото Обовување“”. Содржината исто така е тешко да се поверува - со заклучок: „Нема да поседуваш ништо и ќе бидеш среќен“.

Ова покажува дека луѓето веќе не се луѓе, туку се трансформирани во „трансчовеци“ со вештачка интелигенција, роботи - и други дигитални гаџети што ги контролираат нивните животи - ако сеуште можете да ги наречете живот.

„Пандемијата претставува ретка, но блиска можност за преиспитување и преобликување на нашиот свет за да создадеме поздрава, пофер и попросперитетна иднина“ - Клаус Шваб, СЕФ (јуни 2020 година)

Она што е планирано како дел од „Големото обновување“ е сценарио во кое глобалните кредитори го узурпираа светското богатство до 2030 година, додека голем дел од светското население е осиромашено.Во 2030 година „нема да имаш ништо и ќе бидеш среќен“. (види видео)

"Трансхумани"

Се разбира, таквите алгоритми можат да се користат и за да се исклучат животите за кои не вреди да се шетаат на Земјата, бидејќи на некој начин пронашле начини да му пркосат на системот или на друг начин да не дадат никаков придонес.

Убиството на „трансчовекот“, полу -робот, можеби дури и не се смета за убиство - бидејќи тоа е за доброто на општеството.

Видео: На пат кон дигитална тиранија со Питер Кениг

Луѓе! Ова е светот во кој живееме и е скоро 20 месеци. Ова е ситуацијата кон која се движиме кога ние, луѓето, сами дозволивме да се случи. За овој нов свет, „новото нормално“, како што многумина сакаат да го нарекуваат, потребни ни се опасните ултра-кратки бранови од 5Г и наскоро 6Г. Тие ќе ги пренесат алгоритамски пресметаните сигнали со кои Вештачката Интелигенција (ВИ) и роботите ќе не контролираат сите нас, нашето однесување, нашите пари и секако нашата „благосостојба“.

Тоа може да се случи ако ние, луѓето, само дремнуваме во соништата за когнитивна дисонанца - дека се ќе биде како што беше порано. Погрешно, толку погрешно.

 

"Одржлив развој": Кошмар

Следните десет години се клучни. Не ја нарекуваат за џабе тие Агенда 2030 на ОН - или „Цели за одржлив развој“. Овие се црвена харинга за земјите во развој и за сите оние во системот на ОН кои работат за нив.

17-те таканаречени СДГ не се остварливи бидејќи за нив ќе бидат потребни милијарди долари или еквиваленти на доларот за инвестиции, пари што не се достапни; Пари потрошени за производство и продажба на инјекции, таканаречени „вакцини против Ковид“, сателити и копнени антени, милиони што се потребни за да се емитуваат и примаат ултра-кратките бранови за 5Г и наскоро 6Г на земјата; и за плаќање на Големата Фарма да продолжи да развива нови вакцини, со нови засилувачи на секои шест месеци или повеќе, сите со иста или слична содржина, за да бидат сигурни дека вашето тело ќе стане електромагнетно поле ако преживеете, а тоа е големо АКО, како што е, не сите луѓе реагираат на овие инјекции на ист начин.

Никогаш не заборавајте дека колку повеќе сте „вакцинирани“ со овие отровни вакцини и, покрај смртоносните графени, исто така, внесените протеини во вашето тело, толку повеќе го загрозувате сопствениот имунолошки систем. Тоа, се разбира, е она што тие го сакаат. Ова ве остава ранливи на секоја болест, без разлика колку е мала, вклучувајќи го и обичниот грип и Ковидот.

Не - никогаш - не верувајте дека овие вакцинации ќе бидат од корист за вашето здравје. Тие се таму за да ве убијат или да ве владеат, да ве контролираат, да ви го украдат богатството и заштедите и да ги пренесат - на ултра богатите - знаете кои се тие, не треба да ги споменувам по име.

И дури и кога парите би биле достапни за 17-те  130 земји во развој во таканаречениот Глобален Југ, овие земји нема да имаат капацитет за апсорпција за да ги спроведат своите амбициозни планови за соништата, главно наметнати од странство. Западните пари едноставно се создаваат од никаде, и штом се префрлат на земја на глобалниот југ, тие стануваат долг. И како што знаеме, долгот е јаже околу твојот врат. Со други зборови, поробување.

Назад таму каде што сме денес. Ако размислите за неодамнешното видео од Др. Кери Мадеј - види погоре - додека го презентира најновото што треба да направат овие смртоносни инјекции, има само едно важно предупредување: внимавајте, држете се подалеку од нив. Држете се подалеку од електромагнетната смртоносна инјекција.

Што мислите, зошто тие притискаат толку многу што секоја душа на земјата освен, се разбира, (оние во владата, во својата наука, во нивниот медицински свет кои играат заедно со нивниот наратив) да се инокулираат со овој смртоносен отров?

Денес владата ги уценува луѓето, бизнисите, училиштата, универзитетите, авиокомпаниите, железничките компании, болниците, и секако нивната сопствена администрација е главниот пример за потребата да се „вакцинираат“ сите вработени - во спротивно тие ќе останат без работа. Можете ли да го замислите тоа? Тоа значи дека или вбризгувате смртоносен отров во вашето тело или ќе ја изгубите егзистенцијата. Дури ни нацистичка Германија не ги изнуди своите граѓани на таков страшен начин.

Денес ова влијае на две до три генерации кои треба да се борат за живот - ако не се поклонат пред задолжителната вакцинација.

Многумина од нив треба да ги хранат семејствата, да плаќаат кирија - а да не зборуваме за храна - и многумина ќе умрат од глад, бидејќи немаат систем за поддршка што ќе ги сподели нивните приходи или домови со нив. Зборуваме за стотици милиони луѓе на глобалниот север на кои им се заканува закана и кои може да ја загубат работата.

Ние сме само во 2021 година. Тој мајсторски осмислен план, Големото обновување, треба да ја заврши својата работа и да ги постигне своите цели за десет години, до 2030 година.

Што може да дојде потоа?

Невакцинираните не смеат да влегуваат во супермаркети или да нарачуваат храна преку Интернет.

Пријателски вакцинирани соседи, пријатели или дури и член на семејството наскоро повеќе нема да смеат да пазарат за невакцинираните - надзорот ќе биде насекаде, веќе е насекаде.

Се движиме кон свет за кој терминот тиранија е премногу мек, треба да се измисли нов збор. Шокантно беше да се слушне како сите влади на ЕУ се изјаснија во чекор: Нема работа за невакцинираните. Идејата на Џорџ Орвел од 1984 година за тоа како може да изгледа иднината беше премногу безопасна.

„Стоиме пред портата кон пеколот“. Тоа е она што др. Мајк Јејдон - и тој би можел да биде поблиску до вистината отколку што можете да замислите. Види го ова.

Слушнете го др. Мајкл Јејдон, поранешен потпретседател и главен научен директор на Фајзер, зборувајќи за пандемијата и вакцината против КОВИД.

 

Треба да стоиме заедно

Зошто вакцинираните и невакцинираните не се обединат солидарно за да се борат со својот заеднички непријател?

Колку се присилно вакцинирани и веќе починале од повредите од вакцинацијата? Главните медиуми не го кажуваат тоа: рак на јајниците, простата, дојка - честопати се засегнати репродуктивните органи - згрутчување на крвта што патува во белите дробови и влијае на дишењето и навлегувањето на кислород, или патува во срцето и предизвикува срцева емболија, или внатре во мозокот, предизвикува мозочен удар, и така натаму. Како и др. Јејдон, поранешен потпретседател и главен научник во „Фајзер“, вели дека ќе биде тешко да се поврзе причината за смртта со инјекцијата против „Ковид“, бидејќи повредите може да варираат во голема мера и на обдукциите во повеќето случаи не им е дозволено да ја одредат причината за маскирање на смртта.

Тие, вакцинираните, повредените и мртвите, ги оставаат семејствата зад себе. Замислете што значи за многу деца да не можат да одат на училиште без причина и без своја вина, или да мора да носат маски без кислород, целосно бескорисни и / или да изгубат еден или двајцата родители, бидејќи нивниот отров мораше да се инјектира за да продолжат да заработуваат за живот!

Дојдовме до точка дека сите оние кои се подложиле на смртоносната напивка немаат идеја дали ќе живеат или ќе умрат, и кога живеат се „роботизирани“ или „трансхуманизирани“ од сеопфатната „елита“. „, Темната, злобна страна на нехуманоста кај нас што се уште шета по Мајката Земја.

Како спијат овие луѓе навечер во врвот на владите, на врвот на системот на ОН и неговите бројни агенции, купени - или принудени - научници, адвокати, наставници, лекари - и така натаму? И дали тие живеат навидум нормален живот? Одговорот е: вие не сте луѓе. Не сте ни транс луѓе. Тие се - мора да се измисли нов термин за овој грозен вид живи суштества.

 

Извор: The Covid “Killing Spree” – And the “Robotization” of the Survivors. We Need A Nuremberg 2.0

ПОСТ НА ГОДИНАТА

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ


Warning: imagejpeg(/homepages/6/d517842434/htdocs/clickandbuilds/FuckYouTVMedia/wp-content/uploads/freshizer/4c067c71d9e0e5875b2a59a5a60304a5_eb476ce81bb6a9b7ade4ec09a0e95455_-истражување-Екстрактот-од-лисја-од-глуварче-го-блокира-врзувањето-на-шилестиот-протеин-1440-810-c-90-320-c-100.jpg): failed to open stream: File name too long in /homepages/6/d517842434/htdocs/clickandbuilds/FuckYouTVMedia/wp-content/plugins/fresh-framework/framework/extern/freshizer/freshizer.php on line 271

Warning: imagejpeg(/homepages/6/d517842434/htdocs/clickandbuilds/FuckYouTVMedia/wp-content/uploads/freshizer/4c067c71d9e0e5875b2a59a5a60304a5_eb476ce81bb6a9b7ade4ec09a0e95455_-истражување-Екстрактот-од-лисја-од-глуварче-го-блокира-врзувањето-на-шилестиот-протеин-1440-810-c-90-320-c-100@2x.jpg): failed to open stream: File name too long in /homepages/6/d517842434/htdocs/clickandbuilds/FuckYouTVMedia/wp-content/plugins/fresh-framework/framework/extern/freshizer/freshizer.php on line 271

Warning: imagejpeg(/homepages/6/d517842434/htdocs/clickandbuilds/FuckYouTVMedia/wp-content/uploads/freshizer/4c067c71d9e0e5875b2a59a5a60304a5_eb476ce81bb6a9b7ade4ec09a0e95455_-истражување-Екстрактот-од-лисја-од-глуварче-го-блокира-врзувањето-на-шилестиот-протеин-1440-810-c-90-768-c-100.jpg): failed to open stream: File name too long in /homepages/6/d517842434/htdocs/clickandbuilds/FuckYouTVMedia/wp-content/plugins/fresh-framework/framework/extern/freshizer/freshizer.php on line 271

Warning: imagejpeg(/homepages/6/d517842434/htdocs/clickandbuilds/FuckYouTVMedia/wp-content/uploads/freshizer/4c067c71d9e0e5875b2a59a5a60304a5_eb476ce81bb6a9b7ade4ec09a0e95455_-истражување-Екстрактот-од-лисја-од-глуварче-го-блокира-врзувањето-на-шилестиот-протеин-1440-810-c-90-768-c-100@2x.jpg): failed to open stream: File name too long in /homepages/6/d517842434/htdocs/clickandbuilds/FuckYouTVMedia/wp-content/plugins/fresh-framework/framework/extern/freshizer/freshizer.php on line 271

Warning: imagejpeg(/homepages/6/d517842434/htdocs/clickandbuilds/FuckYouTVMedia/wp-content/uploads/freshizer/4c067c71d9e0e5875b2a59a5a60304a5_eb476ce81bb6a9b7ade4ec09a0e95455_-истражување-Екстрактот-од-лисја-од-глуварче-го-блокира-врзувањето-на-шилестиот-протеин-1440-810-c-90-992-c-100.jpg): failed to open stream: File name too long in /homepages/6/d517842434/htdocs/clickandbuilds/FuckYouTVMedia/wp-content/plugins/fresh-framework/framework/extern/freshizer/freshizer.php on line 271

Warning: imagejpeg(/homepages/6/d517842434/htdocs/clickandbuilds/FuckYouTVMedia/wp-content/uploads/freshizer/4c067c71d9e0e5875b2a59a5a60304a5_eb476ce81bb6a9b7ade4ec09a0e95455_-истражување-Екстрактот-од-лисја-од-глуварче-го-блокира-врзувањето-на-шилестиот-протеин-1440-810-c-90-992-c-100@2x.jpg): failed to open stream: File name too long in /homepages/6/d517842434/htdocs/clickandbuilds/FuckYouTVMedia/wp-content/plugins/fresh-framework/framework/extern/freshizer/freshizer.php on line 271
Ново истражување - Екстрактот од лисја од глуварче го блокира врзувањето на шилестиот протеин
futvlogo1

Футв Медиа е самофинансиран медиум, известуваме целосно независно од политичките партии, државните институции и невладините организации.

Стапи во контакт со нас