Медицинска сестра открива: моите колеги умираат по вакцината (видео)

Американската медицинска сестра Тамра одлучи да проговори за штетата од вакцината

Таа рече на шоуто „Стју Петерс“ дека неколку медицински сестри и најмалку еден доктор починале по вакцината против корона.

По Божиќ, се дозна дека доктор во болницата во која работи таа починал во сообраќајна несреќа. Неговата сопруга објави дека тој починал. „Тој се онесвести и предизвика несреќа“, рече Тамра, додавајќи дека во автомобилот во тоа време било целото негово семејство.

Таа посочи дека тој ја направил првата инјекција против корона седум дена пред несреќата. „Никогаш нема да знаеме дали има врска бидејќи не е направена обдукција.

Во февруари, медицинска сестра почина во сон. "Таа беше млада и изгледаше здраво", рекла Тамра. Уште две медицински сестри починаа во март. „Бев многу шокирана и лута бидејќи никој не го разгледа ова“, рече таа.

„Еден мој пријател ја загуби својата мајка“, рече таа. „Таа беше целосно вакцинирана. Припаѓала на „ризична група“ и и било препорачано да се вакцинира бидејќи тоа ќе и го спаси животот “.

Медицинската сестра има среќа што живее во државата Тексас и не може да биде отпуштена ако не ја земе вакцината.

Таа исто така рече дека медицинска сестра развила синдром Гилен-Баре откако и била дадена вакцината.

„Во повеќе од 20 години колку што сум медицинска сестра, никогаш не сум видела некој да развива Гилен-Баре синдром. Постојат многу ризици поврзани со овие вакцини. Тие се опасни “.

ПОСТ НА ГОДИНАТА

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Warning: imagejpeg(/homepages/6/d517842434/htdocs/clickandbuilds/FuckYouTVMedia/wp-content/uploads/freshizer/17d21f9c6c0a8c2061ea3626d0b4be0c_-Кох-Меу-Службеник-на-Министерството-за-здравство-на-Малезија-почина-8-дена-по-засилувачката-вакцина-на-Фајзер-1440-810-c-90@2x.jpg): failed to open stream: File name too long in /homepages/6/d517842434/htdocs/clickandbuilds/FuckYouTVMedia/wp-content/plugins/fresh-framework/framework/extern/freshizer/freshizer.php on line 271
Чаи Кох Меу Службеник на Министерството за здравство на Малезија почина 8 дена по засилувачката вакцина на Фајзер
futvlogo1

Футв Медиа е самофинансиран медиум, известуваме целосно независно од политичките партии, државните институции и невладините организации.

Стапи во контакт со нас