Докази дека вакцините против Ковид-19 убиваат деца - Вакцините не се безбедни!

Властите во Велика Британија во моментов размислуваат дали да препорачаат или не вакцинирање против Ковид-19 за деца на возраст од 12-15 години.

МХРА веќе ги класифицираше како безбедни за децата и сега е во рацете на ЈЦВИ да ја даде нивната препорака до владата на Велика Британија, која сака да обезбеди секој маж, жена и дете да ја прими вакцинацијата против Ковид-19.

Како МХРА ја класифицираше мРНК вакцината  на Фајзер како безбедна за употребата кај децата е мистерија кога сметаат дека 86% од децата кои учествувале во краткото двомесечно истражување имале несакана реакција (од лесна до тешка) на вакцината на Фајзер.

Можеби заради пари? Особено кога станува збор за еден г-дин Бил Гејтс кој даде грант од 980.000 фунти за МХРА во 2017 година. Истите пари исто така и помогнаа на ФДА да добие дозвола за итни случаи во Соединетите Држави за вакцината на Фајзер, што може да се дава на деца на возраст од 12-15 години, и за жал сега почнавме да гледаме на тешки последици од таа одлука.

Последици што се и трагични и целосно непотребни. Овие нови „вакцини“ сè уште се тестираат најрано до 2023 година, што значи дека се експериментални. Токму поради оваа причина тие добија само дозвола за итен случај. Нема итни случаи кога станува збор за деца и наводна болест Ковид-19, ниту едно дете не починало од Ковид-19 и тие не страдаат од никакво сериозно заболување.

 

 

Сигурно британските власти можат да учат од грешките направени од САД, што резултираше со смрт на многу деца?

16-годишна девојка ја прими вакцината од Фајзер на 19 март 2021 година. Девет дена подоцна, истата девојка претрпе срцев удар дома. За жал, таа почина на 30 март 2021 година.

 

 

Една 17-годишна девојка почувствува отежнато дишење и болка во градите осум дена откако беше вакцинирана со вакцината на Фајзер. Потоа претрпе срцев удар и за жал почина.

 

 

15-годишно девојче претрпе срцев удар и заврши на одделот за интензивна нега четири дена откако прими мРНК вакцината на Модерна. За жал, таа исто така почина.

 

 

На петмесечно бебе кое сè уште доеше, му се појави осип еден ден откако неговата мајка ја прими вакцината на „Фајзер“. За 24 часа беше во немир, одби да јаде и доби треска. Медицинските тестови покажаа дека бебето има зголемено ниво на ензими на црниот дроб.

Бебето било хоспитализирано, но неговата состојба се влошила и и била дијагностицирана тромботична тромбоцитопенична пурпура (ТТП), ретко нарушување на крвта.

Во ТТП, згрутчување на крвта се формира во малите крвни садови низ целото тело. Згрутчувањето може да го ограничи или блокира протокот на крвта богата со кислород до органите на телото, како што се мозокот, бубрезите и срцето.

За жал, бебето почина само два дена подоцна.

 

 

16-годишно машко лице ја прими вакцината на Фајзер и доби главоболка и вознемиреност во стомакот два дена по втората доза. За жал, следниот ден момчето беше пронајдено мртво во неговиот кревет.

 

 

Петнаесетгодишна девоијка ја прими својата втора доза од вакцината на Фајзер на 6 јуни 2021 година. За жал, еден ден подоцна, таа почина ненадејно и без никаква причина.

 

 

15-годишно момче почина од непознати причини дваесет и три дена откако беше вакцинирано со вакцината на Фајзер.

 

 

15-годишно девојче ја примило 2-та доза од вакцината на Модерна, потоа добило срцев удар и трагично починало.

 

 

Инјекцијата на Модерна е направена на едногодишно бебе. Вакцинацијата предизвика зголемување на температурата во неговото тело, што доведе до напад. Резулта? Едногодишното дете почина.

 

 

Друго 15-годишно момче примило мРНК вакцината на Фјзер . Еден ден подоцна доживеало срцева слабост и за жал починало.

 

 

Сите овие непотребни смртни случаи се официјално запишани во системот за пријавување на несакани настани во САД за вакцини (ВАЕРС) и може да се видат тука со пребарување на Ваерс ИД.

Вакцините против „Ковид-19“ не се докажани дека спречуваат луѓето да заболат од „Ковид-19“ и не е докажано дека тие спречуваат луѓето да го шират „Ковид-19“. Единственото нешто што требаше да го сторат е да го намалат бројот на сериозни заболувања откако се здобиле со Ковид-19, но не можеме да бидеме сигурни ниту во тоа бидејќи стапката на наводни смртни случаи се намали со истата стапка како и минатата година кога немаше вакцини - дали некогаш владите и нивните научници слушнале за сезоната?

Дури и резултатите од кратките тестови се дискутабилни. Ниту еден од испитаниците не бил изложен на жив вирус во кое било време, Вирусот САРС-КоВ-2 никогаш не бил изолиран, наместо тоа, научниците имаат само компјутерски модел за тоа што веруваат дека е вирус.

Светската здравствена организација на својата веб-страница исто така советува дека на децата не треба да им се дава експерименталната вакцина.

„Нема доволно докази за употреба на вакцините против КОВИД-19 кај децата за да се дадат препораки за вакцинирање на децата. Во споредба со возрасните, децата и адолесцентите имаат тенденција да имаат поблаг тек на болеста. Како и да е, децата треба да продолжат да ги примаат препорачаните вакцинации за деца “. Очигледно се работи за профит а не за здравјето на децата.

ПОСТ НА ГОДИНАТА
futvlogo1

Футв Медиа е самофинансиран медиум, известуваме целосно независно од политичките партии, државните институции и невладините организации.

Стапи во контакт со нас