Фаучи наскоро да биде отпуштен, според предлог-законот на членоивте на конгресот (видео)

Некои републикански политичари доставија предлог-закон за отпуштање на Ентони Фаучи, научното лице на пандемијата на коронавирусите во САД.

Зборувајќи за One America News, конгресменот Марџори Тејлор Грин, иницијатор на законот, за One America News изјави дека др. Фаучи доби премногу моќ.

„Тој заработува дури и повеќе од претседателот на Соединетите држави“, рече таа. Фаучи добива 417 000 УСД годишно на својата сметка.

За споредба: американскиот претседател кој заработува 400.000 УСД годишно.

„Овој човек работеше за владата повеќе од 40 години. Тој има премногу моќ над нашата земја, нашата економија, нашите лични животи и што е најважно, животот на нашите деца “, рече Грин.

 

 

Вистината секогаш излегува на виделина

„Трамп цело време беше во право. Сите теории на заговор се покажаа како вистинити и д-р. Фаучи мора да одговара “, рече жената од конгресот.

„Вистината ја виде светлината. Хидроксихлорокинот помага како што веќе рекоа претседателот Трамп и лекарите, вклучувајќи го и Др. Емануел - кому му беше забранет пристап до Твитер.

Многу лекари го кажаа тоа. Во меѓувреме, д-р. Фаучи го излажа народот. Тој рече дека не помага и луѓето не треба да го земаат. Овој лек постои со години и се покажа како безбеден , рече Грин. „Тој треба да одговара за смртните случаи“.

„Треба да одговара и да биде разрешен“, инсистираше таа. „Тој лажеше под заклетва пред Сенатот. Како што докажуваат неговите електронски пораки, тој им рекол на своите пријатели дека маските за лице не се ефикасни! “

„Време е да го отпуштиме Фаучи“.

ПОСТ НА ГОДИНАТА
futvlogo1

Футв Медиа е самофинансиран медиум, известуваме целосно независно од политичките партии, државните институции и невладините организации.

Стапи во контакт со нас