Фаучи е виновен за злосторства против човештвото

Студија покажува: Хидроксихлорокининот ги зголемува стапките на преживување на Ковид-19

Е-поштата на Американецот Ентони Фаучи објавена оваа недела предизвика негодување низ целиот свет. Епидемиологот во февруари 2020 година напиша дека маската за лице против Ковид-19 „не е многу ефикасна“.

Зборувајќи за One America News, докторот Владимир Зеленко рече дека Фаучи извршил злосторства против човештвото што резултираше со стотици илјади смртни случаи во САД и милиони смртни случаи ширум светот.

Лекарот верува дека ова непотребно масовно убиство и геноцид мора да се запре за да можеме да се вратиме во нормала и луѓето повеќе да не живеат во страв. Постојат безбедни третмани и информации што треба да се шират на сите на планетата, рече тој, додавајќи дека во моментов се води пропагандна војна.

 

ПОСТ НА ГОДИНАТА
futvlogo1

Футв Медиа е самофинансиран медиум, известуваме целосно независно од политичките партии, државните институции и невладините организации.

Стапи во контакт со нас