Американските центри за масовна вакцинација остануваат празни

Фаучи признава дека само околу половина од вработените во неговата агенција се вакцинирани

Во Америка, скоро 36 проценти од населението е целосно вакцинирано, но останува да се види дали процентот ќе продолжи да расте. Сликите и објавите што кружат на социјалните мрежи покажуваат дека многу Американци, но и Канаѓани не се заинтересирани за „вакцините“ за mRNA од Биг Фарма.

Поранешниот новинар на Newујорк Тајмс, Алекс Беренсон смета дека е одлично:

Конвентниот центар во Вашингтон е празен веќе некое време:

Центрите за масовна вакцинација низ целата земја остануваат празни:

 

 

Станува сè потешко да се убедат луѓето. И така, се нудат сите видови профитабилни мамки за да ги убедат луѓето. Гувернерот на Охајо, Мајк ДеВајн, на пример, започна вистинска лотарија за вакцини со максимални неделни награди не помалку од 1 милион долари или целосна стипендија.

 

 

 

Фаучи признава дека само околу половина од вработените во неговата агенција се вакцинирани

Д-р Ентони Фаучи, шеф на Националниот институт за алергија и инфективни болести (НИАИД) соопшти дека околу 40 проценти од персоналот на неговата агенција не примиле вакцина против Ковид-19 додека претставник од Администрацијата за храна и лекови (ФДА) соопшти дека агенцијата известува за слични бројки.

За време на сослушувањето во Сенатот, сенаторот Ричард Бур (РН) го праша г-дин Фаучи, директорот на ФДА на Центарот за проценка и истражување на биолошки истражувања Питер Маркс, и директорката на Центрите за контрола и превенција на болести (ЦДЦ) Рошел Валенски за процентот на нивниот персонал кој бил вакциниран против КОВИД-19.

„Јас не сум стопроценти сигурен сенаторе”, рече Фаучи како одговор, “но мислам дека тоа е веројатно нешто повеќе од половина од тоа. Веројатно 60 проценти “.

Маркс тогаш му рече на Бур дека не може да ја каже точната бројка, но „веројатно е во истиот опсег“ како што известува Фаучи.

ПОСТ НА ГОДИНАТА
futvlogo1

Футв Медиа е самофинансиран медиум, известуваме целосно независно од политичките партии, државните институции и невладините организации.

Стапи во контакт со нас