Жена паѓа во несвест во центарот за вакцинација и почнува да се тресе - видео

Се појавија снимки од Јужна Америка, наводно, на кои се гледа жена која се онесвести и почнува  грчевито да се тресе по вакцинирањето.

На видеото кое стана вирално на социјалните мрежи, една жена на шпански јазик вели дека е задоволна што добила шанса да се вакцинира. „Како се чувствувате во моментов?“, Прашува водителот. „Емоционално“, одговара жената.

Тогаш една жена паѓа од нејзиниот стол зад неа, а нејзиното тело почнува да се грчи додека лежи на подот. Неколку луѓе трчаат да и помогнат.

Видеото е отстрането од Твитер (цензура), но сепак може да се гледа тука

Неколку други детали се познати за инцидентот. Другите луѓе исто така паднаа во несвест и почнаа да грчат откако ја примија вакцината.

Кон крајот на минатата година, медицинска сестра во Тенеси се онесвести пред камера 10 минути откако и беше дадена вакцината за корона.

Медицинската сестра за критична нега, Тифани Довер, беше интервјуирана по вакцинирањето и очигледно се бореше. Ја стави раката кон главата, борејќи се да ја одржи рамнотежата

Таа се извини на екипата на камерата, се сврте настрана од камерата и се онесвести.

Никогаш порано во историјата не се случило човек да падне непосредно веднаш по администрацијата на вакцината.

Гревот е голем кога некои марионетки во јавноста свесно или несвесно велат дека вакцините биле безбедни и дека придобивките биле поголеми одколку несаканите ефекти.

ПОСТ НА ГОДИНАТА
futvlogo1

Футв Медиа е самофинансиран медиум, известуваме целосно независно од политичките партии, државните институции и невладините организации.

Стапи во контакт со нас