По лични зкани д-р Меркола ги брише сите написи за витамин Д, цинк и Ковид

Веќе една година, Др. Џозеф Меркола споделува со следбениците како природно да го поддржуваат нивниот имунолошки систем со витамин Д, цинк и други природни лекови за кои е докажано дека се оптимизира благосостојбата.

Сепак, тој доби толку многу реакции од делови од јавноста што д-р. Меркола сега одлучи да ги избрише сите поврзани статии за овие методи на лекување заради негова заштита.

Во соопштението, д-р. Меркола вели дека една од последните сламки беше кога „доктор“ спонзориран од Бил Гејтс ги повика терористите  д-р. Меркола лично да го нападнат за сузбивање на агендите за вакцинирање на Гејтс и други медицински фашисти кои решија да направат безобразен профит преку маски, инјекции и затворање на мали бизниси.

Питер Хотез, претседател на Институтот за вакцини Сабин, поврзан со Гејтс, неодамна објави извештај со наслов „Решавање на предизвикот на неподготвеноста за вакцините“, кој вклучува повик до „експерти за војна во светот“ за водење војна со луѓе како што е Др. Меркола, која сака да ги научи луѓето да го штитат своето здравје на природен и ефтин начин преку природата, наместо неприродно и скапо преку Биг Фарма.

„Точните, насочени контра-извештаи од глобалната здравствена заедница се важни, но недоволни, како и притисокот на јавноста врз компаниите за социјални мрежи“, се жали Хотез во написот.

 

Обединетите нации и највисоките нивоа на влада мора да имаат директни, дури и конфронтативни пристапи со Русија и да се обидат да ги разбијат групите против вакцините во Соединетите држави “.

Коментарот на Хотез за Русија само покажува дека левицата што ја сака вакцината е сè уште опседната со теоријата на заговор „Руссигејт“, изложена пред повеќе од четири години како лажни вести од двојно промашената идна претседателка Хилари Клинтон.

Хотез продолжува да повикува на воспоставување на „меѓуинституционална работна група на високо ниво што ќе поднесува извештај до Генералниот секретар на Обединетите нации“ за да се „процени целосното влијание на агресијата против вакцините и да се предложат ригорозни, избалансирани мерки“.

Таквите експерти треба да бидат запознаени со справување со комплексни глобални закани како тероризам, сајбер напади и нуклеарно вооружување бидејќи анти-науката сега се приближува до сличен ризик, пишува Хотез.

„Станува сè појасно дека унапредувањето на имунизацијата бара контра-офанзива.

 

 

Сајбер терористите се насочени кон Др. Меркола и се закануваат дека ќе го уништат

Таквите хистерични тактики за плашење и радикалниот екстремизам не се ништо ново за Медицинската длабока држава.

Она што е ново е дека активистите и контра-терористите се повикуваат да се борат против слободо љубивите Американци кои одбиваат трајно да ја менуваат својата ДНК со експерименталните инјекции на генска терапија што ги нарекуваат вакцини против коронавирусите Вухан (Ковид-19).

Како резултат на тоа, д-р. Меркола веќе е исклучен од сите поголеми мрежи на социјални медиуми. Неговата веб-страница беше исто така мета на левичарски сајбер-терористи, кои започнаа бројни напади за да го замолчат и да ја удрат неговата операција точно во земјата.

И покрај сето ова, др. Меркола одби да им подлегне на овие владини и фармацевтски насилници и е подготвен да се брани на суд доколку е потребно.

Она што тој вели дека повеќе не може да го поднесе е растечката закана за себе и за неговото семејство, против кое тој има „ограничена одбрана“.

„Ако можете да замислите за што се способни милијардерите и нивните предни групи, можам да ве уверам дека креативно ги искористија своите средства за да ја отстранат оваа содржина“, пишува тој.

„Со тешко срце бришам вредни информации од мојата веб-страница ... Вие ја надминавте цензурата. Како ги нарекувате луѓето кои се залагаат за контра напади од терористи и експерти за војна во мрежата? Вие би помислиле дека можеме да дебатираме и да бидеме заштитени под слобода на говор, но не, не смееме. Овие лудаци опасно излегоа од контрола “.

Земете време да го прочитате Др. Меркола на овој линк (ќе треба да внесете адреса за е-пошта за пристап до статијата).

 

 

Еве извадок:

HealthGuard, ниша услуга на NewsGuard, е финансиран од фирма за односи со јавност, финансирана од фармата, Publicis Groupe. Publicis Groupe, пак, е партнер на Светскиот економски форум, кој го води повикот за „големо ресетирање“ на светската економија и целосен ремонт на нашиот начин на живот.

HealthGuard исто така соработуваше со компаниите за рекламирање дрога на Мајкрософт на Гејтс и веб-страниците, како што се WebMD и Medscape, како и Центарот за борба против дигиталната омраза (CCDH) - прогресивниот лидер во културата за откажување со широки врски со владините и глобалните тинк-тенкови, неодамна признати лица кои ја доведуваат во прашање вакцината КОВИД-19  се како закана за националната безбедност.

CCDH објави список со мене како една од 12-те најпознати лица одговорни за 65% од „дезинформациите“ за вакцините на социјалните мрежи, и затоа треба да се десплаформира и замолчи за општото добро.

Во писмото од 24 март 2021 година до извршните директори на Твитер и Фејсбук, 12 главни адвокати побараа отстранување на нашите сметки од овие платформи засновани на извештајот на CCDH.

Двајца од овие јавни правобранители објавија отворено писмо во Вашингтон пост на 8 април 2021 година, во кое ги молат Фејсбук и Твитер да ги забранат „анти-ваксерите“ идентификувани од CCDH.

Недостатокот на прифаќање на нови технологии за генетска терапија се должи на фактот дека мала група луѓе со присуство на социјални мрежи - вклучително и јас - успешно ја доведува во заблуда јавноста со лаги за непостоечки ризици за вакцинација.

Исто така, немилосрдно ме напаѓаа политичари финансирани од фармацевтски службеници и здравствени службеници киднапирани од фармацевтски производи, вршејќи притисок врз технолошките монополи да ме цензурираат и разочараат, негирајќи ја мојата способност да зборувам слободно во текот на изминатата година.

На CCDH исто така му беше дозволено некако да објавува во списанието „Nature Medicine“, повикувајќи на „демонтирање“ на индустријата „против вакцини“. Во написот, основачот на CCDH,

Имран Ахмед, ја повторува лагата дека „присуствувал и снимил приватен тридневен состанок на најистакнатите светски анти-ваксери“, а всушност се однесувало на онлајн јавна конференција за која беше достапна за целата публика. дека секој имал пристап до снимките во рамките на надоместокот за учеството.

CCDH, исто така, соработуваше со друга нејасна група наречена Anti-Vax Watch. Сликата подолу е од демонстрациите на Anti-Vax Watch надвор од конгресните сали. Иронично, иако CCDH тврди дека е анти-екстремизам, тешко ви е да пронајдете појасен пример за вистински екстремизам отколку ова бизарно дуо.

 

Федералната влада на САД се приклучува кон глобалниот план за големо ресетирање (познат како „подобро градење наназад“), но тој план нема да создаде ништо повеќе од технолошки затвор.

Она што ни треба е масовна кампања за поддршка на граѓанските права и гласање против владетели кои ја уништуваат нашата слобода додека ги концентрираат богатството и моќта.

ПОСТ НА ГОДИНАТА
futvlogo1

Футв Медиа е самофинансиран медиум, известуваме целосно независно од политичките партии, државните институции и невладините организации.

Стапи во контакт со нас