Џим Кавизел: „Тие земаат адренохром од мали деца “

Еден настан се одржа во Соединетите држави со многу малку публицитет. Сепак, илјадници луѓе присуствуваа на Конференцијата за здравје и слобода, предводена од генералот Мајкл Флин и адвокатот Сидни Пауел.

„Ние се собираме овде за да ја споделиме вистината“, рече организаторот Клеј Кларк пред камерата на One America News пред конференцијата. „Дека моделите што предвидуваа смрт на 2,2 милиони луѓе не се во ред. Дека ПЦР-тестовите користени за оправдување на забраните не се во ред. А, Короната може да се третира 100 проценти со ивермектин и хидроксихлорокин “.

 

Кларк тогаш повика на граѓанска непослушност. „Ние ги охрабруваме луѓето што се наоѓаат на места каде што има заклучување да не го почитуваат тоа. Тоа е начинот на кој треба да се соочиме со такви работи “, рече Кларк. Не можеме да дозволиме глобалистите да ја преземат власта и да ни ја одземат слободата, додаде тој.

Повеќе од 50.000 луѓе сакаа да купат билет, додека имаше простор само за 4.000. „Не мислам дека воопшто ќе биде можно да се држи дистанца“, рече Кларк. Други 500.000 луѓе го следеа настанот на Интернет, и покрај тешките сајбер напади.

Доколку Си-Ен-Ен го пријави настанот, радиодифузерот веројатно ќе речеше дека станува збор за распространет настан. Кларк одговори: „Си-Ен-Ен е корумпирана организација. Тоа е пропагандна рака на комунистичката партија. Си-Ен-Ен има нула кредибилитет “.

 

Можеби најзабележителната појава на настанот беше појавувањето на светски познатиот актер Џим Кавизел, најпознат по улогата во серијата „Лице од интерес“. Тој исто така го играше Исус во филмот Страста на Христос. Актерот се фокусираше на трговија со деца и конкретно на екстракција на адренохром.

 

Кавизел ја игра улогата на писателот Тим ​​Балард во новиот филм за трговија со деца. Актерот рече зошто Балард не може да присуствува: „Тој е таму и спасува деца во моментов. Тие ги извлекуваат децата од најдлабоките пештери во пеколот и од секакви други места. “Тој мислеше на длабоките подземни воени бази.

Според Кавизел, адренохромот се извлекува од деца. Тој го објасни тоа на овој начин: Кога се плашите, произведувате адреналин. Кога детето знае дека ќе умре, се ослободува еден вид адреналин, за кој има различни поими. „Ова е најстрашната работа што некогаш сум ја видел“, рече актерот со трепетлив глас.

„Нема да има милост за луѓето што го прават ова“, рече Кавизел, по што публиката започна да аплаудира. Околу 460 000 деца исчезнуваат годишно во САД.

 

ПОСТ НА ГОДИНАТА
futvlogo1

Футв Медиа е самофинансиран медиум, известуваме целосно независно од политичките партии, државните институции и невладините организации.

Стапи во контакт со нас