Илјадници во Тексас присуствуваа на распродаден бејзбол натпревар (видео)

Наративот Ковид го изгуби своето влијание во САД. Се повеќе и повеќе Американци веќе не се заплашени од псевдо-научното вуду на администрацијата на Бајден.

Од една страна сакаат да ги стават своите граѓани под постојан куќен притвор под лажни изговори и од друга страна да остават десетици илјади мигранти без документи да прелеат преку граница. Зарем не сме среде „пандемија“? Зарем тоа нема да биде епидемиолошкото најлошо сценарио ако навистина се шири епидемија слична на чума?

 

Во меѓувреме, 17 американски држави го укинаа законот на шеријатот Корона и го укинаа куќниот притвор. Флорида и Тексас се особено истакнати.

 

Во сончевата државата, сегашниот гувернер Рон Десантис веќе го отфрли кинескиот модел во септември минатата година. Флорида во моментов е најпросперитетна држава во САД во сите погледи.

 

Иако гувернерот на Тексас, Грег Абот, донесе одлука само пред четири недели да го укине мандатот за носење на заштитни маски, како и во Флорида, и да им гарантира стопроцентен капацитет на сите деловни области.

 

Кастрацијата на режимот за тестирање на ПЦР, што се претпоставува дека е ефективна на Флорида, веројатно исто така иницираше постојан брз пад на наводниот број на инфекции во Тексас. Се разбира, вакцинацијата се продава како главен фактор зад ова. Но, како со магија, погрешните параметри на болеста паѓаат постојано.

 

И колку повеќе држави ќе го следат овој пример, толку потешко ќе биде да се наметне вуду магијата на короната. Магијата веќе е прекината во Флорида и Тексас. Последново неодамна даде апсолутен доказ дека на Тексанците им е преку глава од логиката, која нема коронска нарација за администрацијата на Бајден.

 

Пред некој ден Тексас Ренџерс на домашен терен играше против Сините на Торонто. Не, не е игра со духови. Стадионот беше преполн со метеж, како што рекоа Американците. Продадени 48.000 билети. Не се потребни тестови на Ковид или друг тоталитарен отпад.

 

Не зборуваме за Ковид наративот, бидејќи тој веќе добива основа во Њујорк. Државата е во трајна блокада и сè уште е на дното на таканаречената борба против пандемија. Гувернерот, Ендру Кумо, кој сега е дури и исфрлен од сопствениот демократски табор, може да се осврне на катастрофалното управување.

 

Неговата наредба да се сместат илјадници со грип, корона и со  болнички микроби „заразени“ пациенти во домови за стари лица со цел да се создаде обилен простор во болницата, беше смртната казна за најмалку 16.000 стари лица, како што е откриено оттогаш. Откриено затоа што Кумо се обидел да ја скрија катастрофата што ја предизвикал под тепих. Прашање на време е кога тој ќе абдицира, бидејќи десетици противници го гледаат неговиот стол.

 

Тексас и Флорида Опен се рандомизирани учесници во студијата. Директната споредба помеѓу упориштата на блокирање и слободните држави ќе покаже дали постојано најавуваните „настани со супер распрснувачи“ поттикнуваат масовно истребување од корона, или ваквите хорор сценарија нема да се случат.

 

Видео од надпреварот:

ПОСТ НА ГОДИНАТА
futvlogo1

Футв Медиа е самофинансиран медиум, известуваме целосно независно од политичките партии, државните институции и невладините организации.

Стапи во контакт со нас