Уште двајца наставници починаа по вакцинирањето со АстраЗенека во Италија

Други двајца италијански наставници се мртви откако примиле експериментални инјекции против КОВИД-19 од АстраЗенека. Г-ѓа Аугуста Туриако ја доби првата доза на шприцот АстраЗенека на 11 март, како што објави весникот Ла Стампа. 55-годишната наставничка по музика од Месина објави нова фотографија на профилот на Фејсбук тој ден и на сите им даде до знаење дека е „вакцинирана“.

 

 

Но, ситуацијата брзо ескалирала. На г-ѓа Туриако по инјекцијата веднаш и се слошило. Силна главоболка опстојувала со денови, таа повеќе не можела да функционира.

На 24-ти март таа беше примена на поликлиниката Гаетано Мартино. Лекарите и дијагностицирале крварење во мозокот поради тромбоза. Со други зборови, тоа беше уште еден проблем со згрутчување на крвта предизвикан од инјекцијата на АстраЗенека

Г-ѓа Туријако била ставена во медицински предизвикана кома. Лекарите извршиле операција на мозокот за да се обидат да ја спасат. Но, веќе било доцна. Таа почина на 31 март. Нејзиното семејство објави соопштение во кое ги охрабрува другите луѓе да го користат шприцот АстраЗенека и покрај смртта на нивната најблиска.

 

Синзија Пенино почина по инјекцијата на АстраЗенека

Синзија Пенино во меѓувреме беше професор по природни науки на Институтот Дон Боско во Палермо. Првата инјекција со АстраЗенека ја примила на или околу 17-ти март, според сицилијанскиот весник Џиорнале ди Сицилија. 46-годишниата била примена во поликлиниката Паоло Џиаконе во Палермо во критична состојба на 24 март.

Лекарите на одделот за интензивна нега и дијагностицирале „екстензивна длабока тромбоза“. Исто така, имала историја на тешки алергиски реакции на вакцини. Г-ѓа Пенино почина следното утро. Здравствените власти на Палермо известуваат дека „нема врска меѓу АстраЗенека и смртта на жената“.

Г-ѓа Пенино вршела многу доброволна работа и колегите ја опишаа како „сончева личност“.

 

Италијанскиот колеж продолжува

Споменатите смртни случаи доаѓаат само една недела откако објавивме бројни смртни случаи по вакцинирањето во Италија. Исто така, видете тука: Нема начин да се знае за секоја смрт и негативно влијание на овие експериментални инјекции. Но, оваа шема во Италија покажува дека АстраЗенека прави злосторства против човештвото. Сепак, компанијата може да се скрие зад „неинформираната согласност“ на сите луѓе кои се пријавиле доброволно за овие експериментални инјекции.

Само што нема рационална причина некој да ги прима овие инјекции. Сето тоа е ризик, а единствената награда е 15 минути влијание на социјалните мрежи. Ако не умрете веднаш, тогаш треба да се прашувате во следните неколку години за долгорочните ефекти на овие експериментални шприцеви.

 

Извор: Italy: Two More Teachers DEAD After AstraZeneca COVID Shot

 

ПОСТ НА ГОДИНАТА
futvlogo1

Футв Медиа е самофинансиран медиум, известуваме целосно независно од политичките партии, државните институции и невладините организации.

Стапи во контакт со нас