Анализа на настаните која ќе ве симне назад во реалността

Последните неколку метри на патот кон Агендата 2030 се поплочени со уште поголема пропаганда, страв и срамни лаги. „Бидејќи вирусот сигурно доаѓа од лабораторија“, вели добитник на Нобеловата награда

Единствено паниката што ја создадоа медиумите преку незначителен број на инфекции овозможија да се лиши скоро целата светска заедница од нејзините најелементарни основни права во државниот удар.

Драстичните казни за непочитување на произволните мерки, придружени со застрашувачко полициско насилство - дури и врз деца - успешно ја обезбедија потребната покорност во граѓанското општество.

Целиот процес мора да биде испланиран прецизно, бидејќи однапред имаше проби на облекување за пандемии, како што е Настанот 201 финансиран од Бил Гејтс или сценариото за катастрофа на германската федерална влада, што е скоро идентично со текот на настаните.

На 27 април 2020 година, Вашингтон Тајмс побара од американскиот главен вирусолог д-р. Ентони Фаучи од Националниот здравствен институт НИХ  да објасни зошто на неговото време како советник на Обама 3,7 милиони УСД отидоле во лабораторијата во Вухан.

Речиси сигурно е утврдено од независни експерти дека вирусот ја започнал својата кампања против човештвото од тука. Сите лабораториски работници во Вухан се мртви.

Вакцинацијата се справуваше и во 2005 година во Пентагон. Тоа треба да овозможи да се торпедира дури и нашата духовност и верба во Бога.

АстраЗенека требаше да успее во овој револуционерен изум. Видеото со германски превод  прикажува настан во 2005 година во Министерството за одбрана на САД ДД во Пентагон, за време на кој се дискутираше дека има регион во мозокот за религиозност.

Вакцинацијата може да се користи за да се спротивстави на ова, но може да се администрира само преку вакцинација против вирусна респираторна инфекција. Кон крајот на видеото се користи и името АстраЗенека. Во раната фаза на тестирање на вакцинацијата против корона врз луѓе, рече едно лице за тестирање кратко по вакцинацијата:

Не можам да го чувствувам мојот Бог, мојата душа е мртва

АстраЗенека потоа ги прекина тестовите поради „невролошки проблеми кај еден предмет“.

Очигледно навистина постои Божествен ген. "Генот ВМАТ2, кој е вклучен во контролирање на метаболизмот на мозокот, се смета за силен кандидат за" Божествениот ген".

Ниту едно од овие сценарија не резултираше со никакви мерки на претпазливост во случај на вонредна состојба, но сите поголеми играчи продолжија да работат рака под рака кон вакцинирањето без алтернативи.

Глобалните институции за здравство се разгранета мрежа на институти, невладини организации и убави фондации поврзани со владата, кои ги парафразираат своите цели, перфидни намери и цели со благородни празни фрази. Со нив управува СЗО како совршено конструиран мафијашки картел, чии структури непречено се мрежат и се подмачкани со огромни суми пари и донации.

 

ЕУ организира меѓународна донаторска конференција во мај 2020 година, модерирана од Урсула фон дер Лајен

Првичните средства од околу 7,5 милијарди евра беа собрани со цел да се „зајакне глобалната соработка, да се финансира заедничкиот развој и да се обезбеди светска дијагностика, третмани и вакцини против коронавирусот“. Парите најверојатно ќе се слеат во  машинеријата за пропаганда отколку во истражувањето на ефикасен лек. Или, дали сте слушнале од ЕУ за лек што а прави вакцинацијата излишна?

 

Декларацијата за пандемија на СЗО не се заснова на бројот на смртни случаи

Смртноста од вирусно заболување не игра никаква улога. Во својата дефиниција за пандемија, СЗО нема никаква формулација во однос на многу голем број мртви или болни! Дефиницијата на СЗО за 2005 година претпоставува зголемен и постојан пренос кај општата популација во највисоко ниво на пандемија. Истиот идентификуван вирус сигурно „довел до одржливи избувнувања на ниво на заедницата“ во три или повеќе земји во регионот на СЗО.

 

Зошто ги тестирате граѓаните без симптоми без причина, па дури и постојано? Па можеби за да се зголеми бројот на случаи ...

Фактот дека вирусот сè уште не е правилно изолиран според строгите научни критериуми, никому не му пречи. Не е факт ниту дека тестот за ПЦР не е одобрен за масовни тестови, туку само за потврда во лабораторија откако дијагнозата е веќе поставена врз основа на симптомите. Сепак, тој, исто така, се осврнува на ова со грип А и Б. Имунологот д-р. Кејхил изврши редослед на 1000 позитивни ПЦР-тестови и откри само вируси на инфлуенца А и Б.

 

Старите добри стада - имунитетот е застарен - на негово место е ретко тестираната вакцинација со можност за промена на нашата ДНК

Во ноември 2020 година, СЗО ја промени својата дефиниција за имунитет на стада, така што може имунитет да се постигне само преку вакцинација, а не повеќе преку инфекција. Може само да се надеваме дека нашето тело и неговиот имунолошки систем исто така ќе се придржуваат до овие упатства.

За нашиот имунитет не е олеснато, бидејќи вежбањето на чист воздух е отежнето со заклучувањето и мора да останеме во затворени простории, каде што најголемата веројатност за инфекција е поголема.

Изненадувачки феномен е забележан од декември 2020 година: Како што напредуваат вакцинациите, бројот на иинфекции и бројот на смртни случаи се зголемуваат

Ова сега го слушаме и од земји кои заостануваат со вакцинациите, како што се Австрија или Германија. Потоа погрешно се однесува на третиот бран, но всушност тој очигледно е бран на вакцинација.

Како што е соопштено, ова стана многу јасно видливо во земјите со веќе релативно високи стапки на вакцинација. Ова ги вклучува Велика Британија, Израел, Португалија, но исто така и помалите земји како што се Малта, Монако или Сејшелите. Особено се забележува во Гибралтар. Таму имало само 7 смртни случаи меѓу 34.000 жители до почетокот на вакцинацијата на 10 јануари, и оттогаш бројот се искачи на 93.

 

Умунологот д-р.Тенпени: Хидроксихлорокин лечи, вакцинацијата убива ...

„Тие намерно го збркаа населението на САД толку многу што повеќето од нив ќе одат заедно со вакцинацијата, што е всушност многу полошо од болеста. Сè што ви треба е вакцина против болести кои не можат да се лекуваат и НЦО ќе го излечи грипот на Вухан за неколку дена. Сè се прави за големо глобално ресетирање на елитите на Длабоката држава. Мртви луѓе, мртва економија. Наночестичките во вакцините продираат во ендотелијалните клетки на ѕидот на крвните садови и првенствено таму каде што крвта тече многу бавно, т.е. во капиларите. Ова доведува до повреди на sидовите на садовите и нивно санирање на згрутчување на крвта “.

Токму таков тромб е пронајден кај медицинската сестра и нејзиниот колега во Цветл, Горна Австрија, кои починаа кратко по вакцинацијата. Сепак, секако дека се уште не е потврдена поврзаност со вакцинацијата. Професорот д-р. Бакди (третина од смртните случаи пријавени по КОВИД вакцинација се случиле во рок од 48 часа).

 

Ирскиот имунолог и молекуларен биолог проф. Д-р. Долорес Чахил објаснува во видеото засновано на студијата „Имунизацијата со вакцини САРС коронавирус доведува до сериозно заболување на белите дробови по инјектирање со див вирус САРС“, зошто вакцините против МРН се поврзани со екстремни ризици. Доколку вакцинираните лица стапат во контакт со дивиот коронавирус неколку месеци по вакцинирањето, нивниот имунолошки систем во многу случаи ќе одговори со смртоносна бура со цитокини.

Ова е затоа што вакцината мРНА генетски ги модифицира клетките на организмот така што тие произведуваат протеин со шила на коронавирус. Ако нов коронавирус подоцна го активира имунолошкиот систем, тој ги препознава самопроизведените шилести протеини како опасност и започнува голем напад против клетките на сопственото тело. Како резултат, вакцинираните страдаат од септичен шок со повеќекратна слабост на органите, што обично завршува со смрт.

Обдукцијата може да обезбеди информации, но и овој пат СЗО може да се обиде да советува против нив.

 

Нобеловецот проф. Хонџо вели дека „вирусот излегува од лабораторијата со 100 процентна сигурност, во спротивно не може да се шири низ целиот свет ...“
„40 години проучував животни и вируси. Не е природно. Направен е и вирусот е целосно вештачки. Работев во лабораторија во Вухан во Кина 4 години ... “

Јапонскиот професор по физиологија и медицина, проф. Тасуку Хоњо предизвика метеж во медиумите кога рече дека овој коронавирус не е природен. Да беше природно, тоа ќе влијаеше само на земјите со иста температура како Кина. Наместо тоа, се шири во земја како Швајцарија исто како и во пустинските области. Да беше природно, ќе се ширеше на ладни места, но ќе умреше на топли места.

„Добро го познавам целиот персонал во оваа лабораторија. Ги повикав сите по несреќата на короната. Но, сите нивни телефони не работа со месеци и сега е познато дека сите овие лабораториски техничари се мртви “.

Врз основа на целото мое претходно знаење и истражување, можам со 100% сигурност да кажам дека Корона19 не е природна. Не е од лилјаците. Кина го создаде. Ако ова, што го кажувам денес, се покажи како погрешно сега или дури и по мојата смрт, владата може да ја повлече мојата Нобелова награда. Но, Кина лаже и оваа вистина еден ден ќе им биде откриена на сите.

 

И уште една лага во долгата низа лажни тврдења: „Аргументот на владите во светот дека здравствениот систем е изложен на ризик, едноставно не е точен. Не е загрозен и никогаш не бил“. Или дали навистина мислете, „дали реално навистина мислете“ дека ова што го имаме во Македонија може да се нарече „Здравствен Систем“???, и дали мислете дека имаме капацитет или можеме да се справиме со Пандемија? Ако заобиколите неколку државни Болници во Македонија ќе добиете слика дека единствено што може да произлезе од овие Болници е Епидемија, но во никој случај дека има капацитет и услови да се справи со Пандемија. Ако  ја споредите хигиената во Болниците со некои поголеми Суермаркети, дефинитивно подобро би ви било вашето лекување да биде спроведено во некој Супермаркет. Инспекцијата да ги контролираше Болниците со исто мерило (кое сепак е несодветно) како Супермаркетите 97% од Болниците сега би биле запечатени и надвор од функција. Исклучоци секако дека има, во Скопје на пример, но целовкупно гледано тоа се само две-три капки на усвитен Камен. Да имаше Пандемија како што ни е преставена во корумпираните медиуми, верувајте дека ќе поцркавме како стаори затруени во бегство, кој каде паднал, таму мртов останал.

 

Против самоволието на државата - нема цврсти темели - заклучувањето се заснова на „верување“

Се повеќе и повеќе луѓе сфаќаат дека управувањето со короната на владата не е ниту легално легитимирано ниту научно засновано на докази. Наместо тоа, реномирани научници од сите делови на светот донесуваат проколна пресуда.

 

Во тек се тужи против тестот за ПЦР во три земји, без пандемија, мерки без основа

На 34-тиот состанок на Комитетот за Корона, меѓу другото, ќе биде информирано дека сега се водат судски процеси за тестирање на ПЦР во Германија, САД и Австралија. Мора да внимавате на целокупната слика на меѓународно ниво. „Ако на крајот се покаже дека тука всушност нема пандемија, освен можеби пандемија на ПЦР-тестирања, тогаш сите овие мерки се без никаква основа. Сите тие се нелегални, сите се разбира исто така неуставни и потоа има правни последици прикажани на нив.

 

Што во моментов оди наопаку и кој е виновен?

Шефовите на државите и владите се само извршни марионети на системот. Мора да пливате со него. Во спротивно ќе ги снема и ќе дојдат како замена следните.  Станува збор за пари, моќ и влијание. Неколкумина сакаат да се збогатат на сметка на многу други. Ако ја прочитате книгата „Ковид 19“ од основачот на СЕФ, Клаус Шваб, тенденциите се јасно препознатливи. Одличното ресетирање.

 

Што би требало да се случи сега за да се осигура дека работите одат во вистинска насока, што може да придонесе секој поединец?

Луѓето треба да сфатат дека се оддалечуваме од основните права, слободата и вредностите утврдени во уставот. Треба да направите многу истражувања, не само на главните медиуми кои чекорат синхронизирано со политиката.

 

Го знаете здравствениот систем. Каде патувате?

Живееме во систем на болести. Треба да се укине Комората на лекари и фармацевти. Парите собрани таму припаѓаат на здравствената заштита.

 

Какви решенија може да има сега?

Укинување на политиката каква што е. Потребна е основна влада со експерти. Враќање на она што поврзува наместо на тоа што одвојува. Луѓето припаѓаат на чист воздух, треба повторно да се прегрнат и да се бакнуваат. Погрешно е да се држат мали деца на растојание и многу е сомнително каква генерација воспитуваме. Време е да се повлече линија под ова лудило.

 

Специфичен апел до населението?

Луѓе, разбудете се! Колку побрзо објективно ја процените ситуацијата, толку побрзо ќе заврши овој спектакл. Не станува збор за Корона.

 

ПОСТ НА ГОДИНАТА
futvlogo1

Футв Медиа е самофинансиран медиум, известуваме целосно независно од политичките партии, државните институции и невладините организации.

Стапи во контакт со нас