Луис Фарахан вакцината за корона ја нарекува „шишенце на смртта“

Лидерот на нацијата ислам Луис Фарахан во последно време е многу критичен кон вакцините против корона. Вакцината ја нарече „шишенце на смртта“. Тој исто така направи паралела со лимонадата со цијанид што лидерот на култот Џим Џоунс им ја даваше на своите следбеници во Гвајана во 1978 година.

 

Фарахан го осуди брзањето за развој на вакцината и прескокнување на сите можни чекори.

Минатиот декември, водачот на нацијата ислам ги повика луѓето да не се вакцинираат. Тој рече дека кампањата за вакцинација е дел од владиниот заговор за редукција на населението. Фарахан рече дека на луѓето не им треба вакцина, туку им треба витамин Д од сончева светлина за да се борат со короната.

 

„Дали знаете зошто Карибите се помалку погодени од Америка и Европа?”, Праша тој. „Затоа што поминуваме многу време на сонце“.

 

Минатиот јули, Фарахан рече дека вакцината е дел од планот на д-р. Ентони Фаучи и Бил и Мелинда Гејтс, „за да ја обезличат земјата“. Вакцината за корона ја спореди со „токсичен отпад“.

„Им велам на моите браќа и сестри во Африка, ако дојдат до вакцина, бидете внимателни. Не вакцинирајте се. „Тие имаат долга историја на предавство “, рече тој за време на својот говор.

ПОСТ НА ГОДИНАТА
futvlogo1

Футв Медиа е самофинансиран медиум, известуваме целосно независно од политичките партии, државните институции и невладините организации.

Стапи во контакт со нас