Мауро Валеријано Д ’Аурија, 45 годишен доктор почина од срцев удар по вакцината

Мауро Валеријано Д’Ауриа, гастроентеролог падна мртов од срцев удар додека играше тенис. Тој беше во врвот на животот, во совршено здравје. Тој се пофали на својата страница на Фејсбук дека ја зел вакцината за Ковид-19 и дека е совршено безбедна.

Тој практикувал медицина во болницата Умберто I во Ноцера Инфериоре во Италија. Неговите пријатели отворено разговараа за односот помеѓу вакцината и неговата смрт на социјалните мрежи.

Повеќе (на италијански јазик)

ПОСТ НА ГОДИНАТА
futvlogo1

Футв Медиа е самофинансиран медиум, известуваме целосно независно од политичките партии, државните институции и невладините организации.

Стапи во контакт со нас