Симнете ја нашата Андроид апликација

Апсењето на адвокатот од тимот на Рајнер Фулмих отвора прашања

Апсењето на адвокатот од тимот на Рајнер Фулмих отвора прашања

Француската адвокатка Виржини де Араужо-Рекија беше уапсена во нејзиниот дом во Париз во вторникот наутро. Се наведува дека апсењето се случило пред очите на нивните деца.

Според АФП, апсењето на адвокатот е поврзано со истрагата против Реми Дајле, познат француски „теоретичар на заговори“. Уапсени се вкупно седум лица и извршени се претреси во куќи, пренесе АФП.

Де Араујо-Рекија поднесе неколку тужби против медиумски компании и политичари одговорни за Ковид. Таа е и член на Комитетот за корона на германскиот адвокат Рајнер Фулмих, кој неодамна го започна првиот „Трибунал за KОВИД“. Во овој суд бил вклучен и францускaта адвокатка

Во соопштението на групата се вели дека владите се под влијание на корумпирани и криминални структури на моќ. Тие организираа пандемија што се подготвуваше со години. Тие поттикнаа паника за да ги натераат луѓето да земаат таканаречени „вакцинации“, кои сега се покажаа како крајно опасни, па дури и смртоносни, според адвокатите, на кои во судот им се придружија голем број добро почитувани научници и експерти.

Судењето се очекува да резултира со обвиненија против виновниците за овие злосторства против човештвото.

Апсењето на Де Араужо-Рекија буди многу емоции и покренува многу прашања, пишува весникот Франс-Соар.

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

НАЈЧИТАНО

ПОСТ НА ГОДИНАТА