Симнете ја нашата Андроид апликација

Американските центри за масовна вакцинација остануваат празни

Американските центри за масовна вакцинација остануваат празни

Фаучи признава дека само околу половина од вработените во неговата агенција се вакцинирани

Во Америка, скоро 36 проценти од населението е целосно вакцинирано, но останува да се види дали процентот ќе продолжи да расте. Сликите и објавите што кружат на социјалните мрежи покажуваат дека многу Американци, но и Канаѓани не се заинтересирани за „вакцините“ за mRNA од Биг Фарма.

Поранешниот новинар на Newујорк Тајмс, Алекс Беренсон смета дека е одлично:

https://twitter.com/AlexBerenson/status/1392900786632511497?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1392900786632511497%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Funcutnews.ch%2Famerikaner-wollen-keine-experimentellen-impfstoffe-massenimpfstellen-bleiben-in-ganz-amerika-leer%2F

Конвентниот центар во Вашингтон е празен веќе некое време:

Центрите за масовна вакцинација низ целата земја остануваат празни:

 

 

Станува сè потешко да се убедат луѓето. И така, се нудат сите видови профитабилни мамки за да ги убедат луѓето. Гувернерот на Охајо, Мајк ДеВајн, на пример, започна вистинска лотарија за вакцини со максимални неделни награди не помалку од 1 милион долари или целосна стипендија.

 

 

 

Фаучи признава дека само околу половина од вработените во неговата агенција се вакцинирани

Д-р Ентони Фаучи, шеф на Националниот институт за алергија и инфективни болести (НИАИД) соопшти дека околу 40 проценти од персоналот на неговата агенција не примиле вакцина против Ковид-19 додека претставник од Администрацијата за храна и лекови (ФДА) соопшти дека агенцијата известува за слични бројки.

За време на сослушувањето во Сенатот, сенаторот Ричард Бур (РН) го праша г-дин Фаучи, директорот на ФДА на Центарот за проценка и истражување на биолошки истражувања Питер Маркс, и директорката на Центрите за контрола и превенција на болести (ЦДЦ) Рошел Валенски за процентот на нивниот персонал кој бил вакциниран против КОВИД-19.

„Јас не сум стопроценти сигурен сенаторе”, рече Фаучи како одговор, “но мислам дека тоа е веројатно нешто повеќе од половина од тоа. Веројатно 60 проценти “.

Маркс тогаш му рече на Бур дека не може да ја каже точната бројка, но „веројатно е во истиот опсег“ како што известува Фаучи.

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

НАЈЧИТАНО

ПОСТ НА ГОДИНАТА