Алберт Овусу Сарпонг: 20-годишен студент почина 2 дена откако ја прими вакцината против Ковид

Алберт Овусу Сарпонг: 20-годишен студент почина 2 дена откако ја прими вакцината против Ковид

Џошуа Вондер, цимер на Сарпонг, ја откри тажната вест во видео кое стана вирално преку ноќ

20-годишниот Сарпонг почина само два дена откако ја прими вакцината против Ковид-19

Според неговиот пријател, Сарпонг почнал да се чувствува лошо и доживеал гадење, вртоглавица и повраќање неколку часа по вакцината.

„Искрено не знам што се случува во моментов. не знам што се случува.

Само што добив вест дека еден од моите цимери од Универзитетот почина утрово. И тој ја зеде вакцината пред два дена. Тој буквално ја примил вакцината пред два дена.

Тој беше целосно здрав пред да ја земе вакцината. Па, како тоа тој  почина утрово? Искрено не разбирам. Значи, дали можеби го убила вакцината?“

Смртта на Сарпонг предизвикува илјадници реакции на социјалните мрежи под хаштагот #JusticeForAlbert, при што многу Гани бараат целосна истрага за ненадејната смрт на 20-годишниот студент по политички науки.

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

ОД ИСТА КАТЕГОРИЈА

ПОСТ НА ГОДИНАТА