Симнете ја нашата Андроид апликација

Алармантни случаи на починати кај вакцинираните пилоти

Алармантни случаи на починати кај вакцинираните пилоти

Чудни инциденти стануваат сe почести во авијацискиот свет. Четворица пилоти на „Бритиш ервејс“ починале во рок од една недела, веројатно од згрутчување на крвта.

Американската авиокомпанија исто така беше принудена да откаже стотици летови, бидејќи вработените масовно се јавуваа болни. Што се случува овде?

„Бритиш ервејс“ тврди дека нема врска помеѓу вакцинацијата по корона и ненадејната смрт на четворицата пилоти. Здравствениот економист Џејн Руби го испита несигурното прашање и во емисијата „Стју Питерс“ рече дека тројца пилоти на американската Делта ерлајнс починале веднаш по вакцинирањето, но никој не добил пристап до нивните медицински досиеја.

Покрај тоа, товарен пилот ја изгуби свеста на пистата во Канада. Руби рече дека морале да го однесат на носилки. „Фала богу летот беше одложен.

Наишла и на документ кој покажува дека Јунајтед ерлајнс им плаќал на пилотите да се вакцинираат. Ако ја примиле вакцината пред 1-ви јуни, добиле целосна исплата, околу 2.000 американски долари. „Американ ерлајнс“ и „Делта ерлајнс“ исто така им понудија на своите пилоти вреќа пари во замена за вакцинирање. Сепак, тие немаат многу избор. Ако тие ја одбијат вакцината, има големи шанси да бидат избркани од работа, се вели во документот.

Четворица пилоти мртви за една недела и медиумите молчат како гроб. „Овие луѓе се темпирани бомби“, предупреди водителот Стју Питерс. Тој очекува дека ова само ќе се влоши.

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

НАЈЧИТАНО

ПОСТ НА ГОДИНАТА